top of page
PIVOVARSKÝ POHÁR - all high quality.jpg

 

Otevřené sedmičkové turnaje

Pro registrované kluby, nové kluby, spojené týmy, firemní týmy, studentské a univerzitní týmy, rugby league. Příležitost zapojení pro nově příchozí. Hráči mohou startovat za jakýkoli klub.

Turnaje 

Sedmičky muži. Velké Popovice
12
so
06
-13.
ne
06
Sedmičky muži. Olomouc
26
so
06

 

Principy soutěže

Hraje každý

Libovolný hráč smí nastoupit za jiný tým, bez nutnosti “oficiálního” hostování. Cílem je vyrovnanost utkání, doplnění počtů nebo získání herní praxe mimo vlastní klub. Z pohledu týmů se jedná o následující formáty pro konkrétní turnaj:

  • Doplnění = hráče týmu s dostatečným počtem hráčů doplní tým s nedostatečným počtem hráčů 

  • Sloučení = dva týmy s nedostatečným počtem hráčů se sloučí do jednoho 

Herní úroveň hostujícího hráče musí odpovídat úrovni daného týmu. Hostování za účelem ovlivnění výsledků utkání je nepřípustné. Doplňování o hráče nižší úrovně jen kvůli počtům se nedoporučuje.

Okamžité zapojení nových hráčů

Všichni hráči a hráčky mají povinnost držet platnou hráčskou licenci ČSRU aby účastnit rozvojových sedmičkových soutěží, s výjimkou:

  • [první, okamžitá registrace] Hráč se může registrovat “na místě” s tím, že jeho licence platí dva měsíce. Prokáže identitu, dodá fotografii, a podepíše prohlášení o účasti na vlastní nebezpečí. Zaváže se k vyřízení lékařské prohlídky v co nejkratším čase. Je možné tuto okamžitou registraci zpoplatnit.

  • [pro hráče ČRLA, ČAAF a dalších sportů] stejně se postupuje i pokud se hráč prokáže platnou licencí jiného sportovního svazu. Pokud je prohlídka kompatibilní, uzná se. Poplatek standardní.

  • [zahraniční hráči] Ten samý princip platí i pro zahraniční hráče. Mohou se registrovat, identifikovat se, dodat fotografii, prohlášení, poplatek. Budou se moci zapojit v těchto rozvojových soutěžích. Jejich následné členství v ČSRU bude podmíněno dodáním patřičné clearance.

Možný start pro skupiny

Z důvodu snadného zapojení nových skupin, umožnit rychlé zapojení ad-hoc poskládaným skupinám start na turnajich za podmínky, že si všichni hráči vyřídí registraci.

 

Pravidla

Pravidla odpovídají pravidlům sedmičkového ragby podle standardních pravidel (World Ragby Laws, 2020) upraveným pro danou věkovou kategorii.

Otevření zahraničním týmům

 

Mohou se účastnit jakéhokoli turnaje.

bottom of page