top of page


Sezona 2022 - Jaro
 

26.03.

Vrchlabí

30.04.

Rumburk

22.05.

Praha

29.05.

Úžice

11.06.

Kamenice

Pořadí
Tým
Rumburk
Praha
Úžice
Kamenice
Body
1
RUGBY Babice
20
20
14
54
2
Olymp Praha
18
17
17
52
3
Griffins Jablonec
17
14
18
49
4
Slavia Praha
15
15
15
45
5
Vlci Úžice
0
18
20
38
6
STRONG GIRLS
14
10
10
34
7
Lions Rumburk
14
9
9
32
8
Mad Squirrels Vrchlabí
0
12
12
24

 

Principy soutěže

Hraje každý

Libovolný hráč smí nastoupit za jiný tým, bez nutnosti “oficiálního” hostování. Cílem je vyrovnanost utkání, doplnění počtů nebo získání herní praxe mimo vlastní klub. Z pohledu týmů se jedná o následující formáty pro konkrétní turnaj:

  1. Doplnění = hráče týmu s dostatečným počtem hráčů doplní tým s nedostatečným počtem hráčů

  2. Sloučení = dva týmy s nedostatečným počtem hráčů se sloučí do jednoho

Herní úroveň hostujícího hráče musí odpovídat úrovni daného týmu. Hostování za účelem ovlivnění výsledků utkání je nepřípustné. Doplňování o hráče nižší úrovně jen kvůli počtům se nedoporučuje.

 

Všichni hráči a hráčky mají povinnost mít platnou hráčskou licenci ČSRU aby se mohl účastnit rozvojových sedmičkových soutěží.​​

..........

Možný start pro skupiny

Z důvodu snadného zapojení nových skupin, umožnit rychlé zapojení ad-hoc poskládaným skupinám start na turnajich za podmínky, že si všichni hráči vyřídí registraci.

..........

 

Pravidla hry

Pravidla odpovídají pravidlům sedmičkového ragby podle standardních pravidel (World Ragby Laws, 2020) upraveným pro danou věkovou kategorii.

..........

Otevření zahraničním týmům

Zahraniční týmy se mohou zúčastnit jakéhokoli turnaje.

..........

Vyrovnanost, posuny hráčů mezi kategoriemi

Omladění: hráč nebo hráčka mohou býti zařazeni do utkání nižší kategorie, maximálně však o jeden kalendářní rok, a to na základě návrhu trenéra daného teamu. Trenér daného týmu musí soupeře o tomto faktu vždy informovat. Trenér soupeřícího teamu vysloví ústní souhlas, bez suhlasu trenéra teamu soupeře nesmí omlazený hráč nastoupit.

Ve výjimečných situacích je možné mimořádně omladšit hráče o více let (u dívek častější výskyt).

Důvody k omladšení:

  1. Opožděný tělesný vývoj hráče nebo hráčky vůči průměru své kategorie

  2. Nízká úroveň herního výkonu hráče vůči své kategorii

Ostaršení: tedy zařazení hráče do vyšší věkové kategorie než kam patří, rozhoduje hráčův trenér pouze se svolením rodičů.

Důvody k ostaršení:

  1. Akcelerovaný tělesný vývoj hráče nebo hráčky vůči své kategorii

  2. Mimořádná úroveň herního výkonu vůči své kategorii.

..........

Aktuální herní vyrovnanost týmů

  1. V případě objektivně nevyrovnaného utkání má každý z trenérů v libovolný okamžik právo vyvolat diskusi o nápravě, například výměnou hráčů. Oba trenéři se mohou dohodnout na výměně či zapůjčení libovolného počtu hráčů i ze třetího týmu. Pokud se trenéři nedohodnou, utkání bude ukončeno bez pokračování.

  2. Pořadatel turnaje se vynasnaží připravit rozpis tak, aby turnaje zahrnuly co nejvíce vyrovnaných utkání. Jednotlivé turnaje lze odehrát ve výkonnostních skupinách nebo systémem pavouka.​​

..........

​Úprava pravidel hry

Pravidla odpovídají pravidlům sedmičkového ragby pro danou kategorii (U14, U16). Pokud si jeden z trenérů vyžádá zjednodušení pravidel z důvodu herní přiměřenosti, pravidla budou upravena. Také je možné zmenšit hřiště po dohodě s pořadatelem turnaje.

..........

bottom of page