Zpráva ze stáže FIRA-AER hráčů do 17 let v Lipsku 27.4.-1.5.2004

17.5.2004

Složení delegace: Kuchařík J. hl. vedoucí, Bednařík J. rozhodčí, Krutzner R. tech. vedoucí, Krutzner E.jun. a Wognitsch M. trenéři, řidič fy Sudek - Karel Volf

Hráči: Šustr F., Přibil T.- Praga, Želiska O., Lébl J. - Tatra, Wantulok V.- Havířov, NádvorníkM. - Olomouc, Zetka M - Dragon, Kutil O., Zahradníček O., Štefánek S., Wognitsch M., Fiala V. - Vyškov, Szennai T., Kovařík R. - Sparta, Stýblo J. - Přelouč, Sadílek M., Jirman M., Heller T., Švorčík A., Ouředník M., Moravec D. - Slavia, VoráčJ, HUsák P., Halouzka O. - Petrovice

Na poslední chvíli se omluvili : Kolář, Petras, Kocián, Mazal, Pešek a Šuranský

Stáž začala obědem v hotelu Ramada - Treff dne 27.4.2004

Zástupce FIRA-AER pan Petr Ianuszevic přednesl téma stáže : pohyb hráčů v obranné i útočné fázi hry. Úterní odpolední trénink byl zaměřen na pohyb hráčů při kolektivní obraně, reakci na pohyb soupeře a hru v kontaktu. Středeční dopolední trénink byl zaměřen na přípravu na utkání s Polskem - standardní situace a hra v jednotlivých zónách. Při tréninku se zranil hráč základu - mlynář Kutil.


28.4.2004 16 hod
Česko - Polsko  23 : 20

Poločas 8:10

německý rozhodčí.

sestava:   Nádvorník  -   Želiska   -  Heller; Wantulok   -  Wognitsch; Černý  -    Šustr  - Halouzka; Jirman  - Stýblo; Ouředník - Sadílek - Přibil - Kovařík; Štefánek

  • 7.min:  Sadílek 5
  • 26.min: Stýblo TK3
  • 37.min:Sadílek 5, Štefánek 2
  • 44.min Štefánek TK3
  • 48.min: Šustr 5

body soupeře : 22, 29, 33, 61 - 5bodů

střídání Szennai za Stýbla 38.min

Utkání bylo velmi vyrovnané. Poláci byli fyzicky větší a silnější, tuto výhodu využili k bodování, my jsme soupeře přehrávali v útočné řadě, naši hráči byli důraznější a měli méně tech. chyb. Byli jsme minimálně trestáni za přestupky ve hře, díky tréninku s J. Bednaříkem, který hráčům důkladně vysvětli výklad pravidel.

Klady zápasu: důraz, bojovnost, chuť po vítězství a hra útoku

Zápory zápasu: špatná spolupráce roje s útokem, standardky jsou průměrné a závěr zápasu poznamenal incident našeho hráče Sadílka, po kterém byla následná nekoncentrovanost našeho mužstva potrestána zbytečnými body soupeře Závažným nedostatkem bylo, že naši hráči(ročník 1988) neměli souhlas
rodičů!!! Nutno zjistit, proč jsme tento formulář neobdrželi!! Pořadatelé nás nechtěli připustit k utkání, stejně tak při řešení přestupku Sadílka.

Večer jsme provedli rozbor zápasu z videozáznamu. Kazetu obdržíme.

Dne 29.4.2004 dopledne trénink zaměřený na chyby ze zápasu, zejména na spolupráci rřoje s útokem a na efektivní hru třetí řady PO obědě odjezd do Drážďan - prohlídka města a od 16hod. zápas Německo - Polsko, řídil J. Bednařík. Měli jsme mít zajištěn trénink, ale místní podmínky to neumožnily. Zopakovali jsme si proto pouze zásady obrany a hru v zónách.

Dne 30.4.2004 dopoledne trénink zaměřený na přípravu utkání s Německem, zejména na hru středem, kde měl soupeř dobré a technické hráče, ale se špatnou obranou ( poznatky ze zápasu s Polskem ).


Lipsko 16hod.:
Německo - Česko  19:20

Poločas 0:12

Rozhodčí z Polska

Sestava: stejná jako proti Polsku

  • 18.min: trestná pětka, Štzefánek 2
  • 24.min: Šustr 5
  • 50.min: Želiska 5
  • 61.min: Stýblo drop 3

body soupeře: 38.min 5+2, 45.min  5+2, 60.min 5

střídání : Zahradníček za Wognitsche 58min, během utkání 3x střídal Heller pro krvavé zranění

Velkým nedostatkem bylo, že jsme neměli s sebou odborníka, který by ošetřil zraněné, a zároveň by zabezpečil regeneraci ( masáže ) hráčů - které jsme tak, bohužel, museli provádět sami.Poláci měli v delegaci jak maséra, tak lékaře, německá delegace byla samozřejmě ještě daleko početnější - včetně lékaře i maséra. Němci měli navíc před touto stáží 3denní přípravu.

Utkání bylo velmi vyrovnané, měli jsme velmi dobrý nástup, dostali jsme soupeře pod tlak a následně dvakrát bodovali. PO půli se hra více vyrovnala, soupeř nás přehrával lepší technikou útočníků a dostal se do vedení, naši však stále bojovali a zápas rozhodl v náš prospěch v poslední minutě svým dropem Stýblo. Dropy jsme cvičili - a to se nám vyplatilo.

Klady zápasu: Plnění taktických pokynů, hra třetí řady, správné rozhodování spojek a bojovnost

Zápory zápasu: výpadek v koncentraci po obdržených bodech od soupeře, slabší komunikace - zejména v obraně


Večer bylo provedeno vyhodnocení turnaje FIRA-AER, ve kterém jsme zvítězili.

Příští rok by měl být tento turnaj pořádán pro 4 družstva. Celkově bylo konstatováno, že družstva byla velmi vyrivnaná. Německo má zájem sehrát ještě jedno utkání této kategorie na podzim v Německu.

V Dobřichovicích 17.5.2004

E.Krutzner jun., trenér U17

P.S.  Hodnoceníá hráčů pošlu zítra

Ragby CZ > Zprávy > Mládež > U17 - Kadeti > Zpráva ze stáže FIRA-AER hráčů do 17 let v Lipsku 27.4.-1.5.2004