Zpráva ze soustředění U 16 – Vítkovice 22 – 23.11.2008

3.12.2008

Soustředění bylo zaměřeno podobně jako kemp Nová Včelnice na všeobecný pohyb hráčů ve hře. Po příjezdu v sobotu 22.11. cca v 10.00hod se hráči ubytovali ve sportcentru Vítkovice /hotel Puls/.

Dopoledne jsme absolvovali rozcvičení a klasické rozběhání ve čtveřicích s důrazem na přesnost přihrávky a načasované nabíhání hráčů v podpoře při jednotlivých cvičeních/sledovali jsme jejich výkonnost/.

     Před odpoledním tréninkem jsme využili školící /společenskou/místnost , kde jsme byli představeni hráčům včetně technického vedoucího V.Amorta a kustoda J.Schneidera a naopak.Předsedou komise mládeže K.Ševčíkem byl zmíněn záměr realizace jednotného tréninkového systému pro mládež z důvodů kontinuity jednotlivých kategorií.

     Po dopolední jednotce jsme shlédli část utkání ČR – Moldavie.

    Odpolední treninková jednotka byla zaměřena na danné téma:

Všeobecný pohyb hráčů ve hře. Na toto téma byly po rozcvičení realizovány dvě cvičení která hráči po několika opakováních s přihlédnutím na krátký čas solidně zvládli.V podvečer byla předvedena M.Stárovou čtyřicetiminutová atletická jednotka v atl. tunelu.

     V neděli 23.11.jsme po důkladné rozcvičce hráli utkání 2 x 30min. Kladli jsme důraz na řešení herních situací s uplatněním trénovaných herních prvků tedy na podporu hráče nesoucího míč,udržení míče a hledání slabého místa soupeře.

     Celkově jsme se shodli,že na soustředění nebyl žádný,,slabý hráč,,

Dobře se s nimi spolupracovalo,samozřejmě ještě chybí více komunikace ve hře nebo při cvičeních.Ročník 1993 je herním projevem a fyzickou zdatností velkým příslibem pro další období.Většina hráčů je z klubů velmi solidně připravena.

     Zázemí ve Vítkovicích je perfektní,přepychové.Ubytování a strava jsou na vysoké úrovni.Připomínky ale máme k příjezdu v sobotu v 10.00 a následnému ,,ihned,, treninku bez odpočinku.Hráči vstávali někteří ve 4.30hod. ráno a ve stejný den musí absolvovat tři jednotky.U neděle nám vadilo vyklizení pokojů

do 8.00hod.ráno /prakticky před snídaní/ a úprkem na hřiště.Následné používání čtyř pokojů na vykoupání není též příjemné.

     Myslíme si že je soustředění krátké vzhledem k vynaloženýmnákladům,cestování a obsahu.Bylo by dobře mít o jeden celý den

/3 jednotky navíc/.Přesunem jsme strávili cca 11hodin a samotné tři jednotky byly 3 x 1,5hod.+ tunel.Bylo by také dobře mít možnost navýšení alespoň o cca

 5-10 hráčů.

Děkujeme za využití tohoto špičkového moderního zařízení.

 

Trenéři U 16          
Jiří BRT, Zdeněk Zapletal

Ragby CZ > Zprávy > Mládež > U17 - Kadeti > Zpráva ze soustředění U 16 – Vítkovice 22 – 23.11.2008