Získají Říčany i letos Double?

26.8.2005 Poslední příprava před začátkem nového ročníku KB Extraligy a 1. ligy

V sobotu 27. srpna startuje druhé kolo Českého poháru, který se hraje nově turnajovým způsobem. O minulém víkendu se na čtyřech hříštích v Čechách a na Moravě odehrálo úvodní kolo, ve kterém se týmy rozdělily do skupin podle umístění.

O 1. - 4. místo se bude hrát ve Vyškově, kde se střetnou postupně Vyškov, Tatra, Říčany a Bystrc. Tato skupina bude velmi zajímavá, na celkové vítězství může dosáhnout jakýkoli tým, ovšem bude záležet i na tom, v jakých sestavách pražské kluby na turnaj dorazí.

Z pražské skupiny B, která se odehraje na Spartě, se odhlásil celek Havířova, kvůli velkým finančním nákladům na cestování a slabé účasti hráčů. Těžko hledat favorita této skupiny, Sparta i Slávie jsou ve fázi totální rekonstrukce týmů, a Dragon po nepřesvědčivém výkonu minulý týden s Bystrcí stále svou formu hledá.

V poslední skupině (o 8. - 10. místo) se střetnou týmy Petrovic, Pragy a Přelouče. Utkání se odehrají na nově postaveném stadionu v Přelouči, který patří v současné době mezi nejlepší u naší republice.

Letošního vítěze Českého poháru tedy budeme znát již tuto sobotu, otázkou však je kdy a jestli vůbec se dohraje loňský ročník.

 

Marek Švíř

Ragby CZ > Získají Říčany i letos Double?