Zemřel Vladimír Kodytek

27.10.2002

Uprostřed předposledního říjnového týdne zemřel po dlouhé nemoci ve věku 72 let bývalý reprezentant v ragby, dlouholetý hráč TJ Praga a pozdější předseda tohoto ragbyového klubu Vladimír Kodytek.

Vladimír Kodýtek jako hráč TJ praga získal několik mistrovských titulů a jako rojník a především hráč druhé řady několikrát reprezentoval československé ragby při mezistátních utkáních.

Do čela ragbyového oddílu byl Vladimír Kodytek zvolen pro klub v nejtěžších dobách, kdy se přes vysočanské hřiště budoval teplovod a několik let byli pragováci bez své vlastní hrací plochy. Je zajímavé, že právě toto období bylo po sportovní stránce v posledních třiceti letech nejúspěšnější, což byla ve velké míře i předsedova zásluha. Tým mužů, který v té době dokonce v nejvyšší soutěži neprohrál 39 utkání za sebou se v polních podmínkách v Kolodějích nerozpadl a naopak dosahoval skvělých výsledků. Vladimír se zasloužil i o návrat ragbistů zpět do Vysočan. Toto období bude navždy spojeno s jménem ragbisty, jehož příjmení je na desce předsedů ragbyového klubu TJ Praga uvedeno celkem jedenáctkát od roku 1981 do roku 1991.

Vladimír Kodytek sice už v posledních letech na ragbyová utkání nechodil, ale ti, co si jej pamatují jako pravidelného diváka věrného barvám svého klubu, si určitě vzpomenou na jeho trefné, vtipné a osobité poznámky ke všemu, co se na hřišti a kolem ragby dělo. Vzpomeňme si na něho. Čest jeho památce.

Napsal Petr Skála, bývalý člen výboru ragbyového oddílu TJ Praga z let, kdy klub řídil právě Vladimír Kodytek.

Ragby CZ > Zprávy > Lidé v českém ragby > Zemřel Vladimír Kodytek

právě se děje

soutěže

 načítám...