Žebříček IRB: Jižní Afrika do první čtyřky

7.12.2004 Springboks si polepšili v hodnocení celků

Nově korunovaný ragbyový tým roku dle IRB, Jihoafrická Republika, dosáhl svého nejlepšího hodnocení v žebříčku týmů od založení této statistiky.

První v žebříčku hodnocení zůstává stále tým All Blacks, který si vedení udržel i díky poměrně vysoké porážce Francie z minulého týdne 45:6.

Francie touto prohrou uvolnila místo právě JAR, která porazila Skotsko v posledním zápase 45:10. Objevila se tak v první čtyřce vůbec poprvé.

Irsko si stále drží 6. pozici, kterou si pojistilo těsnou výhrou 21-19 nad Argentinou.

Austrálie poskočila na 2. místo díky výhře 21:19 proti Anglii na Twickenhamu. Wallabies musí být s touto pozicí i se závěrem své tour spokojeni. Naproti tomu Anglie spadla právě na třetí příčku místo Austrálie.

Celkem potěšující je zpráva že Česká reprezentace si stále drží 27. pozici před Hong Kongem. Nedávný soupeř ČR Rumunsko je na 13. pozici před Kanadou. Portugalsko je 17. před Japonskem.

Německo, naši nejbližší západní soupeři jsou dvě místa za naší reprezentací. V posledním zápase deklasovali reprezentaci Lucemburska 96:0 (14 pětek) a zůstali tak neporažení ve své kvalifikační skupině pro Světový Pohár.

Ondřej Svoboda podle Planet-Rugby

Ragby CZ > Žebříček IRB: Jižní Afrika do první čtyřky