Zdeněk Barchánek, legenda českého ragby, odešel do ragbyového nebe

26.9.2011

Ve věku 83 let zemřel náhle v Praze legendární ragbista, dlouholrtý kapitán československé reprezentace a hráč Slavie Praha Zdeněk Barchánek, který se zapsal do historie českého ragby hned několika rekordy. První mezistátní utkání rojník Slavie sehrál už jako sedmnáctiletý v roce 1946 proti Nizozemsku a poslední v roce 1965 proti Itálii, hrál za národní tým úctyhodných devatenáct let.

Se svými 37 zápasy v reprezentaci byl i dlouhou dobu rekordmanem v počtu sehraných reprezentačních utkání.  Ragby hrál Zdeněk Barchánek za první tým Slavie od roku 1945 do roku 1966. Za tu dobu jako kapitán červenobílých přebíral mnohokrát sadu medailí mistrů republiky. V prosinci roku 1965 odehrál jako sedmatřicetiletý kapitán reprezentace svůj poslední zápas za Českou republiku.

„Byl to slušný člověk, kamarád, který se na hřišti i v osobním životě řídil zásadami ragby. Jeho slovo platilo, jednal vždy fair play, a proto si jej  také všichni vážili," zavzpomínal jeho vrstevník, dlouholetý kamarád a spoluhráč ve Slavii Praha Milan Bělohlávek.

Přestože většinu své sportovní dráhy prožil na ragbyovém hřišti v Praze v Troji, jeho kroky za sportem směřovaly později i do pražského Edenu, kde jsme ho donedávna potkávali mezi ragbyovými diváky našeho klubu i mezi fanoušky fotbalistů Slavie.

Pohřební služba připravila rozloučení se Zdeňkem Barchánkem dle přání blízkých pouze pro rodinu.

Ragby CZ > Zprávy > Lidé v českém ragby > Zdeněk Barchánek, legenda českého ragby, odešel do ragbyového nebe

právě se děje

soutěže

 načítám...