Závěrečné prezentační dny ragby

9.6.2008

Závěrečné prezentační dny ragby
Závěrečné prezentační dny ragby

Vážení partneři,
přinášíme Vám poslední informace týkající se prezentačních dní projektu Sport bez předsudků 2008. Koncem května a začátkem června se uskutečnily další prezentační dny ragby, které byly zaměřeny zejména na zdokonalení herních dovedností a samotné hry, aby se děti dostatečně připravily na již brzy přicházející Velký sportovní den. Dohromady se těchto prezentačních dní zúčastnilo 610 dětí z celkem 30 základních škol.

Ve středu dne 28.5.2008 byla odstartována druhá série tréninků ragby na Městském stadionu v Liberci, kam se sjelo 192 dětí ze sedmi základních škol z Liberecka. Krásný slunečný den podpořil kvalitu tréninkového programu a přilákal na stadion kromě dětí, kantorů a organizátorů dokonce i jabloneckou televizi RTM, která zdokumentovala, jak děti trénují a připravují se na Velký sportovní den.

Ve čtvrtek 29.5.2008 navazoval hned další tréninkový den ragby v Praze na ragbyovém hřišti Rugby Clubu Tatra Smíchov, kterého se zúčastnilo 215 dětí z dvanácti pražských základních škol. V průběhu tréninku nás přišel osobně navštívit pan senátor za obvod 21 RNDr. Miroslav Škaloud, který se na akcích spojených s ragby neobjevil poprvé, což nás velmi těší a doufáme, že i nadále bude podobné akce podporovat.

Poslední prezentační den ragby se odehrál 5.6.2008 na ragbyovém hřišti TJ Sokol Mariánské Hory. Opět nám vyšlo krásné počasí, které přilákalo celkem 203 dětí z jedenácti základních škol z Ostravska. Od nejmladších po nejstarší se děti s nadšením věnovaly připravenému tréninku a promýšlely vhodnou taktiku na Velký sportovní den, který proběhne právě v Ostravě již 19.6.2008. Také ostravský prezentační den byl poctěn návštěvou ze strany partnerů projektu SBP a to zástupcem společnosti OKD, a.s. panem inženýrem Martinem Határem a redaktorem Havířovského deníku, který se aktivně zajímal o dění na hřišti a o projekt jako takový.

Každý mladý sportovec byl na konci tréninku odměněn sladkostí, drobným dárkem, volňáskem na Mistrovství Evropy 7´s Rugby a pozván na Velký sportovní den.

Opět Vám všem, kteří projekt nějakým způsobem podporujete, patří velké díky a nezapomeňte, že Velké sportovní dny se blíží a my budeme nesmírně rádi, když nás přijdete podpořit osobně a prožít si s námi atmosféru velkých sportovních závodů a soutěží.

První Velký sportovní den odstartuje ve čtvrtek 19.6.2008 v Ostravě, dalším místem konání je Liberec- úterý 24.6.2008 a zakončení celého letošního ročníku projektu Sport bez předsudků 2008 vyvrcholí ve čtvrtek 26.6.2008 Velkým sportovním dnem v Praze.

Mnoho pozdravů, Tým SBP.

Ragby CZ > Zprávy > Sport bez předsudků > Závěrečné prezentační dny ragby

právě se děje

soutěže

 načítám...