Zápasy národního týmu na jaře 2002

10.12.2001 také ME regionů - Velká cena Evropy v ragby o 7 hráčích - Evropský program "Ragby doˇškol"

Organizace Mistrovství Evropy seniorů (ze zprávy E.Krütznera ze zasedání FIRA-AER v Paříži 7. a 8.12. 2001)

· Bude se hrát dvoukolově: 2002-03, 2003-04. Skupina A bude složena se 6 mužstev a to následovně: 5 nejlepších ze skupiny A, která se hraje v současnosti také dvoukolově (Gruzie, Rumunsko, Rusko, Španělsko, Portugalsko a Nizozemsko) a nejlepším z kvalifikace na RWC, tedy na 95% Českou Republikou. Poláci by museli porazit Německo dne 7. dubna 2002 o víc než 30 bodů. Důležité je, že se musí hrát v termínech poháru šesti zemí, takže se musí zásadně změnit český sportovní kalendář včetně domácích soutěží.

· Bylo potvrzeno, že jako vítěz kvalifikace hraje ČR 5.5.2002 doma proti mužstvu, které se umístí v ME na 3. místě a 19. května proti mužstvo na 6. místě (na jeho půdě)., dále 2.6. třetí zápas doma se 6. týmem.

ME regionů

· bude v příštím roce rozšířeno na 32 evropských regionů. Pro ČR je významné, že byla do této soutěže zařazena jako region Čechy. První utkání budou sehrána v červnu, rozlosování dostaneme. Tato soutěž je pouze pro amatéry, v družstvu by nemělo být více než 7 reprezentantů a všichni musí mít české občanství.

Velká cena Evropy v ragby o 7 hráčích

· začne na jaře 2002 a bude určena jak reprezentačním družstvům, tak klubům. Tato soutěž se ještě upřesňuje.

Zajímavý příspěvek

přednesl p. Boujon, prezident International School of Sport. Tato společnost má zájem zavést ragby do škol v celé Evropě . Měly by se hrát především „Sedmičky“. Bude k tomu připraven podrobný program s finanční pomocí EU.

Ragby CZ > Soutěže > Reprezentace ČR > Zápasy národního týmu na jaře 2002

právě se děje

soutěže

 načítám...