Základní část Super 14 vyhráli Crusaders

14.5.2006 Super 14 – závěrečné 13. kolo

foto nswfoto nsw
foto nsw

O tomto víkendu se odehrálo poslední kolo základní části nejprestižnější soutěže jižní polokole Super 14. Waratahs celkem překvapivě prohráli ve Welligtonu s Hurricanes a postupují do semifinále ze třetího místa. Vítězem základní části se stali stejně jako loni Crusaders.

Super 14 - 13. kolo

Crusaders (NZL) - ACT Brumbies (AUS) 33:3

Hostům šlo v utkání o hodně v případě výhry by postoupili do semifinále. Souboj byl velmi vyrovnaný do 70. minuty, kdy bylo skóre 12:3. Hosté při útočení zapomínali na zadní vrátka což Crusaders nemilosrdně trestali.

• Queensland Reds (AUS)- Highlanders (NZL) 22:16

Utkání rozhodla prakticky situace ze 30. minuty, kdy dostal žlutou kartu hostující rváček Macdonald. Domácí početní výhody využili a vypracovali si desetibodový náskok. Po změně stran už Highlanders skóre po mohutném tlaku dotáhnout nedokázali.

• Sharks (JAR) - Western Force (AUS) 41:25

Domácí nastoupili do utkání s vědomí, že výrazné vítězství je může posunout do semifinále a podle toho i začali. V 72. minutě za pětadvaceti bodového vedení ovšem povolili a inkasovali dvě slepené pětky. Po všech utkáních se v Natalu linulo hrobové ticho v konečném bilancování se zjistilo,že Sharks nepostupují o rozdíl skóre a to jeden jediný bod.

• Blues (NZL) - Cheifs (NZL) 9:30

Domácí měli utkání pod kontrolou do 50. minut, po té však nastal zvrat A Cheifs výsledek dokonale otočili. Hráčem utkání byla vyhlášena útoková spojka hostí David Hill, který zaznamenal 20. bodů

• Waratahs (AUS) - Hurricanes (NZL) 14:19

Oba týmy už měly už před utkáním už semifinále jisté a tak šlo o výhodu domácího utkání pro další boj. Hosté zaskočili Waratahs hned v úvodu, kdy se jim podařilo lehce skórovat. Domácí jakoby ten nebyli ve své kůži, nevycházela jim souhra útoku s rojem. Samotném závěru měli i možnost utkání otočit chybná rozhodující přihrávka Australanům vypadla.

• Cheetahs (JAR) - Bulls (JAR) 28:23

Domácí hráli v první půli nedisciplinovaně a vyfasovali dvě žluté karty, početní výhody hosté hned využili a utkání skvěle rozehráli. Houževnatost Cheetahs se ukázala v poslední dvacetiminutovce, díky zvýšené aktivitě se jim podařilo utkání otočit.

• Stormers (JAR) - Bulls (JAR) 10:43

Hosté se díky výbornému výkonu probojovali do semifinále, od počátku utkání vedli a neustále navyšovali skóre. Když 67. minutě položil pětku hostující B. Habana ani netušil jak důležité body položil. Bulls tak postoupili do semifinále pouze o rozdíl skóre.