Začínáme v Bukurešti

11.2.2004 Program reprezentace ve skupině A ME

Na dnešní tiskové konferenci informovali přítomní členové vedení ČSRU a zástupci generálního sponzora Komerční Banky o nadcházejícím programu reprezentačního týmu. Největší pozornost se přikláněla k nadcházejícím pěti utkáním ve skupině A Mistrovství Evropy.

"První zápas letošního roku hrajeme v rumunské Bukurešti 14. února od 13:00. Očekáváme dobré terény, slunečné počasi, ovšem i velkou zimu," řekl prezident ČSRU Eduard Krützner. "Do Rumunska odlétá zítra 22 hráčů, z toho 8 hraje v zahraničí. Bohužel budeme postrádat Jágra (zranění, tři týdny mimo), Šustra a Brabce (oba neuvolnil klub, kvůli důležitému utkání, které bylo paradoxně odloženo). Čeká nás nejtěžší zápas ve skupině, ale my tam určitě nejedeme pouze odevzdat body," poznamenal Krützner.

Velmi nabitý program reprezentačního týmu bude po pondělním příletu z Rumunska pokračovat, už ve čtvrtek totiž naši hráči odlétají do Krasnodaru, kde se utkájí s reprezentací Ruska. Následuje týden volna a poté se v Praze na stadionu Tatry Smíchov představí tým Portugalska, který v dosavadních zápasech ani jednou nezaváhal! 20. března se Češi utkají v Tbilisi s Gruzií a v posledním zápase hostíme doma Španělsko.

Podle Milana Rázgy, který měl tu možnost držet nad hlavou pohár mistrů světa Weba Ellise, když z Austrálie cestoval společným letadlem, jako Angličané, by k udržení v A skupině ME mělo stačit zvítězit v jednom z těchto pěti utkáních. "Mistrovství Evropy je dvouletá soutěž a Mistrem Evropy se stává vítěz skupiny A, ve které hrajeme i my," upozornil na délku trvání soutěže Rázga.

Během tiskové konference se do debaty zapojil i Miloš Adámek, ředitel oddělení komunikace Komerční banky, který zdůraznil, že KB se snaží podporovat amatérské sporty, mezi něž patří v naší zemi i ragby, a mládežnické kategorie. Pravdou také je, že úspěchy reprezentačního týmu jsou velkou příležitostí, jak přilákat k ragby další zájemce o tento ve světě velice populární sport.

Jan Cícha

Ragby CZ > Soutěže > Reprezentace ČR > Začínáme v Bukurešti

právě se děje

soutěže

 načítám...