Začíná Mistrovství Evropy v ragby.

3.2.2003 Praha 3.2.2003 (dm)

Již za dvanáct dnů, pokud to dovolí počasí, nastoupí naše ragbyová reprezentace v sobotu 15.února na hřišti Tatry proti Rumunsku v rámci Mistrovství Evropy – skupiny A.

Utkání začíná již ve 13.30 hodin a jako i v dalších zápasech naší reprezentace je jeho patronem Komerční banka. Rumunské mužstvo v loňském roce tuto druhou nejsilnější evropskou skupinu vyhrálo před Gruzií a Ruskem. Na podzim se pak rumunští ragbisté probojovali do závěrečných bojů Mistrovství světa 2003 v Austrálii.

Další sobotu 22.února se bude hrát opět od 13.30 zápas proti týmu Ruska. Reprezentace Ruska byla v minulých dnech vyloučena IRB z účasti v dalších bojích o start na MS 2003 kvůli neoprávněnému startu tří Jihoafrických hráčů, jejichž prarodiče se vystěhovali v minulosti z Ruska na jih Afriky. Z toho důvodu ani nesehráli Rusové kvalifikaci minulý víkend proti Tunisu. Mají 14 dní na odvolání, takže nevíme, v jaké sestavě v Praze nastoupí.

8. března pak naše mužstvo hraje v Lisabonu proti národnímu mužstvu Portugalska. S ním jsme v minulých letech sehráli v Praze vyrovnaná utkání.

22.března opět v Praze přivítáme ragbisty Gruzie, kteří se rovněž probojovali na mistrovství světa v Austrálii

A konečně poslední březnovou sobotu 29. března 2003 budou hrát naši reprezentanti v Madridu proti Španělsku.

Naši reprezentanti se v minulém týdnu připravovali ve francouzském Narbonne, kde sehráli i dvě utkání. První proti třiadvacítce Narbonne vyhráli 36 : 26 a v sobotu po těžkých tréninkových dávkách prohráli s výběrem regionu Narbonne 42 : 0. Na soustředění chyběli krajánci Martin Kafka, Martin Jágr, a Karel Pekáček, jejichž týmy hrály těžká mistrovská utkání. Láďovi Vondráškovi zabránily v účasti služební povinnosti v Anglii. Ale všichni hráči působící v zahraničí budou uvolněni svými kluby pro všechna mezinárodní utkání v únoru a březnu.

Pro nás hráče, funkcionáře a příznivce ragby začínají tedy příští týden „svátky vrcholového ragby“ za účasti našich reprezentantů. Přijďme proto, přes nevlídné únorové počasí, naše hochy povzbudit v bojích s favorizovanými soupeři, aby dosáhli co nejlepší výsledky. A pozvěte i své přátele.

Organizační výbor má složitý úkol zajistit v naší zeměpisné poloze dobré podmínky pro zápasy a předzápasové tréninky, stejně jako pro diváky a sponzory. Na hřišti Tatry budou stany s občerstvením, samozřejmě programy, plakáty, ragbyové zboží.

Vstup do areálu ragby stadionu bude volný, na krytou tribunu budou vstupenky za 60 ,- na nekrytou 30 Kč. Oddíly a kluby mohou vstupenky objednat na sekretariátu ČSRU a pak vyzvednout v sobotu na hřišti Tatry do 12.00 hodin.

Se sportovní redakcí České televize se jedná o vysílání záznamu z obou únorových utkání.

Ragby CZ > Začíná Mistrovství Evropy v ragby.