Bracknell RFCBracknell RFC
Bracknell RFC

Na výzvu Máry Švíře na foru jsem si řekl, že to zase není až tak špatný nápad jednou za čas napsat pár řádků o tom, co se dĕje v Bracknellu, zvláštĕ poté, co se tady ke mnĕ připojil na konci srpna i Mirek Nĕmeček.

Před tím než se začnu vĕnovat konkrétním detailům týkjícím se hraní, jenom nĕkolik detailů o klubu samotném. Bracknell RFC je poloprofesionální klub, který hraje v současnosti anglickou National II. Division a díky svým výsledkům a nižšímu počtu týmu v soutĕžích se řadí zhruba na úroveň spodu tabulky francouzské PRO D2.

Příprava na novou sezonu u nás začala už nĕkdy v polovinĕ kvĕtna a gradovala přípravnými zápasy v srpnu. Už bĕhem toho prvního se Southendem jsem se bohužel zranil a tak jsem musel další přátelské zápasy proti waleským týmům Ebw Vale a Newbridge sledovat z tribuny.

23. srpna pak posílil kádr i říčanský Mirek Nĕmeček a po dvou trénincích si vysloužil nominaci do poslední přípravy proti Pontypriddu. Je třeba říct, že jeho nominace pozdvihla nĕkolik obočí, zvláštĕ díky tomu, že sestava proti Pontypriddu byla považován za A-tým, zatímco “béčko” si zahrálo proti dalším Walesanům – Caerphilly. I tento zápas jsem ještĕ kvůli zranĕní pozoroval jenom jako divák a mohl jsem tak být svĕdkem toho, jak si Mirek vede celkem zdatnĕ navzdory menším nedorozumĕním při signálech v autu a slabší fyzičce. Jak Mirek po zápase přiznal: “Asi tak 3x namáhavĕjší než minulej tejden proti Slavii…” Zápas jsme nakonec prohráli 24:3.

Jeho výkon ale Mirka přesto nominoval do prvního mužstva k úvodnímu ligovému utkání proti, z Bracknellu nepříliš vzdáleného, Newbury. V tomto berkshirském derby jsem si konečnĕ s říčanským odchovancem mohl zahrát i já a to dokonce z pozice kapitána. Partii proti Newbury jsme za úmorného vedra začali dobře a hned v první minutĕ jsme šli do vedení díky dobře zahranému trestnému kopu. Soupeř ale brzy odpovĕdĕl položením pĕtky po špatné komunikaci našich tříčvtrtek a po 25. minutách přidal další. Bracknell ale do poločasu zahrál dobrou kombinační akci, po které Hunt položil pĕtku přímo pod háčko a tĕsnĕ před poločasem jsme šli do vedení 13:12 díky trestnému kopu Halleta. Ten pak hned na začátku druhé půle přidal ještĕ jeden.

Když už se zdálo, že výsledek udržíme až do konce, a to navzdory 10-minutovému oslabení, vypíchlo newburské křídlo našim útočníkům balon a položilo pod háčko pĕtku po úprku přes témĕř půlku hřištĕ. Konečné skore 19:16 a pro nás pouze bonusový bod za prohru o ménĕ než 7 bodů.

Na Mirkovi bylo znovu vidĕt, že musí ještĕ trochu zamakat na fyzičce, ale svoje auty mĕl s přehledem a ve skrumážích byla jeho práce znát.

Waterloo, ve kterém hrají dva mladí Slávisté Nešpor a Kolář, porazilo Blackheath 23:16, ale zdá se, že ani jeden z nich do zápasu nezasáhl.