Začala série červnových mezinárodních utkání

8.6.2008

Nový Zéland - Irsko 21:11 foto: scrum
Nový Zéland - Irsko 21:11 foto: scrum
první pětka All Blacks
Jižní Afrika - Wales 43:17 foto:scrum
Jižní Afrika - Wales 43:17 foto:scrum
Argentina - Skotsko 21:15 foto: scrum

O tomto víkendu se odehrálo několik vynikajících mezinárodních utkání. All Blacks doma začali přípravu na nadcházející Tri Nations, prvním soupeřem jim byl tým Irska, který předvedl ve Wellingtonu skvělý výkon a pěkně domácí potrápil. Jižní Afrika odstratovala svou sérii s letošním vítězem Six Nations, úřadující mistři světa smázli Wales jasnou důraznou hrou.


  • Nový Zéland - Irsko 21:11 (8:8)

Nový Zéland
P:
Sivivatu, Nonu
KPP: Carter
TK: Carter 3

Irsko
P:
Paddy Wallace
TK: O'Gara 2

Nový Zéland
15 Mils Muliaina, 14 Anthony Tuitavake, 13 Conrad Smith, 12 Ma'a Nonu, 11 Sitiveni Sivivatu, 10 Dan Carter, 9 Andy Ellis, 8 Jerome Kaino, 7 Richie McCaw (c), 6 Rodney So'oialo, 5 Ali Williams, 4 Brad Thorn, 3 John Afoa, 2 Andrew Hore, 1 Neemia Tialata.
lavička: 16 Keven Mealamu, 17 John Schwalger, 18 Anthony Boric, 19 Adam Thomson, 20 Jimmy Cowan, 21 Stephen Donald, 22 Leon MacDonald.

Irsko: 15 Robert Kearney, 14 Shane Horgan, 13 Brian O'Driscoll (c), 12 Paddy Wallace, 11 Tommy Bowe, 10 Ronan O'Gara, 9 Eoin Reddan, 8 Jamie Heaslip, 7 David Wallace, 6 Denis Leamy, 5 Donncha O'Callaghan, 4 Paul O'Connell, 3 John Hayes, 2 Jerry Flannery, 1 Marcus Horan.
lavička: 16 Rory Best, 17 Tony Buckley, 18 Mick O'Driscoll, 19 Shane Jennings, 20 Peter Stringer, 21 Geordan Murphy, 22 Girvan Dempsey.

 

  • Jižní Afrika - Wales 43:17 (22:10)

Jižní Afrika
P: Jantjes, De Villiers, Spies, Montgomery
KPP: James 4
TK: James 5
ŽK: CJ van der Linde


Wales
P: Roberts, Williams
KPP: S.Jones, Hook
TK: S.Jones
ŽK: Richard Hibbard

Jižní Afrika
15 Conrad Jantjes, 14 Tonderai Chavanga, 13 Adrian Jacobs, 12 Jean de Villiers, 11 Bryan Habana, 10 Butch James, 9 Bolla Conradie, 8 Pierre Spies, 7 Juan Smith, 6 Luke Watson, 5 Andries Bekker, 4 Bakkies Botha, 3 Brian Mujati, 2 John Smit (c), 1 Gurthro Steenkamp.
lavička: 16 CJ van der Linde, 17 Bismarck du Plessis, 18 Victor Matfield, 19 Danie Rossouw, 20 Ruan Pienaar, 21 Peter Grant, 22 Percy Montgomery.

Wales: 15 Jamie Roberts, 14 Mark Jones, 13 Tom Shanklin, 12 Sonny Parker, 11 Shane Williams, 10 Stephen Jones, 9 Gareth Cooper, 8 Ryan Jones (c), 7 Dafydd Jones, 6 Jonathan Thomas, 5 Alun-Wyn Jones, 4 Ian Gough, 3 Adam Jones, 2 Matthew Rees, 1 Gethin Jenkins.
lavička: 16 Duncan Jones, 17 Richard Hibbard, 18 Ian Evans, 19 Gareth Delve, 20 Warren Fury, 21 James Hook, 22 Morgan Stoddart.

 

  • Argentina - Skotsko 21:15 (10:11)

Argentina
P:
Tejada, Tiesi
KPP: Todeschini
TK: Todeschini 3

Skotsko
TK:
Paterson 5

Argentina
15 Bernardo Stortoni, 14 José María Núńez Piossek, 13 Gonzalo Tiesi, 12 Felipe Contepomi (c), 11 Tomás De Vedia, 10 Federico Todeschini, 9 Nicolás Vergallo, 8 Juan Manuel Leguizamón, 7 Juan Fernández Lobbe, 6 Martín Durand, 5 Esteban Lozada, 4 Ignacio Fernández Lobbe, 3 Santiago González Bonorino, 2 Álvaro Tejeda, 1 Marcos Ayerza.
lavička: 16 Pablo Gambarini, 17 Juan Gómez, 18 James Stuart, 19 Alejandro Campos, 20 Alfredo Lalanne, 21 Santiago Fernández, 22 Hernán Senillosa.

Skotsko
15 Chris Paterson, 14 Simon Danielli, 13 Ben Cairns, 12 Graeme Morrison, 11 Thom Evans, 10 Dan Parks, 9 Mike Blair (c),
8 Allister Hogg, 7 Johnnie Beattie, 6 Alasdair Strokosch, 5 Scott MacLeod, 4 Matt Mustchin, 3 Euan Murray, 2 Ross Ford, 1 Allan Jacobsen.
lavička: 16 Dougie Hall, 17 Allister Dickinson, 18 Alastair Kellock, 19 Kelly Brown, 20 Rory Lawson, 21 Phil Godman, 22 Simon Webster.


Pacific Nation Cup 2008

  • Nový Zéland Maori - Tonga 20:9
  • Fiji - Samoa 34:17
  • Japonsko - Austrálie A 21:42

Churchill Cup

  • Kanada - Skotsko A 10:26
  • England Saxons - USA 64:10

Program na příští víkend 14.-15. 6. 2008

  • Nový Zéland - Anglie (výkop 9:35 SEČ)
  • Austrálie - Irsko (výkop 12:05 SEČ)
  • Jižní Afrika - Wales (výkop 16:00 SEČ)
  • Argentina - Skotsko (výkop 21:10 SEČ)

Pacific Nation Cup

  • Fiji - NZ Maori
  • Samoa - Austrálie
  • Japonsko - Tonga

Churchill Cup

  • Argentina - Skotsko A (11. června)
  • Irsko A - USA (12. června)
  • Kanada - Argentina
  • England Saxons - Irsko A

 

 

 

 

 

 

Marek Švíř

 

 

 

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Začala série červnových mezinárodních utkání

právě se děje

soutěže

 



načítám...