Začala celostátní liga juniorů

13.9.2005 1. kolo CPJ

Zápasy prvního kola začal v neděli druhý ročník celostátního přeboru juniorů - juniorské ligy. Podle očekávání vyhrál favorizovaný Vyškov nad Olomoucí a Tatra Smíchov nad Havířovem. Kdo vyhraje třetí duel se ukáže ve středu, kdy se střetne Praga se Slavií.

Podobně jako v minulém ročníku startují v CPJ i letos týmy sestavené z hráčů několika klubů. Za Pragovku hrají hoši mateřského klubu a dále hráči Říčan, Sparty, Petrovic a Přelouče, společenství Havířova a Ostravy se letos rozšířilo o hráče Zlína a Bystrce, Dragon Brno se spojil s Olomoucí a startuje pod jejím jménem a to je v podstatě jediná změna v obsazení proti prvnímu ročníku. „Čistými“ klubovými celky jsou jen Vyškov, Tatra Smíchov a Slavia Praha. Další změnou v juniorském přeboru je play off na závěr soutěže.

rozhodčí Štuksa

Hned v prvním kole soutěže nám los přisoudil soupeře, se kterým jsme v prvním ročníku CPJ vůbec nehráli, protože oba zápasy skončily kontumací. Na podzim jsme nejeli do Prahy my, na jaře nepřijel soupeř. Přesto se čekalo, že proti poslednímu týmu loňské soutěže uspějeme. V prvním poločase byl zápas velmi vyrovnaný, Tatrovka sice už v 5.min. vedla 5:0, ale v 11.min. vyrovnal po rozehraném TK Podroužek. Po nátlakové hře a roztažení hry do strany naši nestačili protihráče ve 27.min. pokrýt a Tatra se ujala vedení 10:5.
V 7.min.druhé půle prošli útočníci Tatry naší neskládající obranou a pětkou s proměněným kopem zvýšili vedení 17:5. Za tři minuty uvolnil Oubrecht zadáka Juriše na naší dvaadvacítce a ten sólově prošel do brankoviště Tatry, Ondřej Kloda prokopl – 17:12.
Ovšem nebyl to signál ke zvýšení aktivity, naopak z naší strany už body nepadly, naopak Tatrováci ještě přidali dvě pětky – ve 26.min. prošli středem po autovém vhazování a v poslední minutě zápasu mlynář Tatry prokopl míč skrz náš roj a některý z rojníků domácích přiklepl.
Pro všechny hráče našeho společenství to bylo utkání seznamovací a hra nesla všechny nectnosti, jak to u nově sestaveného týmu bývá. Herní projev týmu byl nesourodý, ono totiž není jednoduché dosáhnou souhry, když se většina hráčů setkává v jednom týmu vůbec poprvé, v tom měla Tatra, i když doplněna pěti kadety, určitou výhodu, všichni její hráči se znají.
Přesto všechno tým trpěl takovými chybami, které by se vlastně u hráčů, kteří hrají ragby od žákovského věku, vůbec neměly vyskytovat: špatná osobní (skládání) i poziční obrana, žádná komunikace, málokdo hraje dopředu a téměř nikdo nevytváří podporu hráči s míčem. Výkon družstva je prostě nekompaktní, zda má potenciál pro zlepšení, uvidíme v dalších zápasech.
Samostatnou kapitolou byla nekázeň našich hráčů – dva byli vyloučeni: Martin Havlíček za opakované šlapání po soupeři ve skrumáži a Adam Kutal za opakované kopnutí soupeře ležícího ve skrumáži do trupu.

JIMI RC VYŠKOV – LOK.OLOMOUC 43:5