XV. Pico Cup 2006 – trofej si odvezli mladí Vyškováci

31.10.2006 poslední letošní turnaj mladších žáků

Přestože se v Zeleném údolí sešlo jen 9 z původně avizovaných 12 týmů (nepřijely Sedlčany, Znojmo a Brno), XV. Ročník Pico Cupu byl všemi hodnocen jako úspěšný. Domácí borečci vybojovali 6. místo.

Po počátečních nejasnostech s mužstvem Sparty, jejíž hráči asi ve zmatku po posunu času z letního na zimní, se scházeli ještě 15 minut po zahájení turnaje, byly nakonec vylosovány dvě hrací skupiny, jedna s 5 týmy, druhá se 4.

Ve skupině A, hrající blíže ke klubovně, se utkaly mladé naděje Vyškova, Říčan, Sparty, Přelouče a družstvo ragbyového kroužku při International School of Prague (ISP) v Nebušicích. Zejména duel Říčan s Vyškovem byl ozdobou první části turnaje, se šťastnějším koncem pro Moravany, kteří jej vyhráli 2:1. V půjčených modrožlutých dresech hrající chlapci a děvčata z ISP byli vítaným zpestřením. Je třeba konstatovat, že s výjimkou těch nejsilnějších, byli všem vyrovnanými partnery.

Výsledky základní části, skupina A : Vyškov - ISP 6:0; Sparta - Říčany 0:7; Přelouč - Vyškov 0:4; ISP - Sparta 0:2; Přelouč - Říčany 0:3; Vyškov - Sparta 7:0; Říčany - ISP 5:0; Sparta - Přelouč 2:2; Říčany - Vyškov 1:2; ISP - Přelouč 0:2.

Pořadí po základní části : 1. Vyškov, 2. Říčany, 3. Přelouč, 4. Sparta, 5. ISP

Ve skupině B se k domácím hráčům, jejichž mužstvo bylo tvořeno i 2 úplnými ragbyovými nováčky a doplněno 2 hráči přípravky (očekávaná posila z Brna nedorazila), přidali Černí Mráčci ze Smíchova, Praga a mohutné postavy hráčů Ostravy.

Ostravští Sokolíčci přijeli v 15 a skupině dominovali nejen díky fyzické vybavenosti, ale i díky viditelné sehranosti. Ostatní utkání byla vyrovnanější a často záleželo zejména na tom, ke které straně se přikloní vítězná štěstěna.

Výsledky základní části, skupina B : Sokol MH - Tatra 10:0; RKP - Praga 0:2; Tatra - Praga 0:2; Sokol MH - RKP 11:0; RKP - Tatra 4:2 a Praga - Sokol MH 1:5.

Pořadí po základní části : 1. Sokol MH, 2. Praga, 3. RKP , 4. Tatra

O umístění hrála vždy křížem skupin A a B mužstva na stejných místech:
O 7. místo: Tatra - Sparta 1:5; o 5. místo RKP - Přelouč 0:6; o 3. místo Praga - Říčany 0.4; finále: Vyškov - Ostrava 5:1.

Závěrečné pořadí : 1. RC Vyškov, 2. TJ Sokol MH, 3. RC Říčany, 4. RC Praga, 5. RC Přelouč, 6. RK Petrovice , 7. RC Sparta, 8. RC Tatra, 9. ISP

Kromě vyhlášení vítězů došlo i na předání některých ne úplně standardních cen. Nejmladší hráčkou turnaje byla Petra Karfíková z Přelouče, nejmladším ragbistou pak Hanuš z Tatry. Týmem, který přicestoval z největší vzdálenosti, se potom logicky stal TJ Sokol MH.

Na XV. ročník Pico Cupu se přijeli podívat i reportéři České televize a jejich materiál se bude vysílat na ČT 4 sport, pravděpodobně 2. 11. v odpoledních hodinách v bloku Regionální sportovní zpravodajství.

 

petrovice.rugby.cz 

Ragby CZ > Zprávy > Mládež > U13 - Mladší žáci > XV. Pico Cup 2006 – trofej si odvezli mladí Vyškováci

právě se děje

soutěže

 načítám...