Woodward se těší na twickenhamskou premiéru mistrů světa

4.3.2004 Pohár 6 národů

Woodward se těší na twickenhamskou premiéru mistrů světa Anglický trenér Clive Woodward před sobotním zápasem s Irskem na Twickenhamu, prvním soutěžním na domácí půdě po zisku titulu mistrů světa, jen těžko zakrývá vzrušení a nervozitu.

Angličany po vítězných zápasech v Itálii a ve Skotsku čeká proti Irům tvrdá zkouška, přestože ti na Twickenhamu z posledních deseti zápasů vyhráli jen jednou. "Skutečně se na Twickenham k prvnímu pořádnému zápasu po téměř roce velmi těším," uvedl Woodward. "Proti Skotsku jsme se neukázali zrovna v nejlepším světle a o víkendu budeme muset pořádně zabrat. Irsko je velmi silný soupeř, protože nemá co ztratit.

"Museli být svým výkonem v Paříži hodně zklamaní, ale podle mého názoru jsme Irsko, jak ho známe, viděli v posledním zápase, kdy přejelo Wales." V prvním zápase Poháru 6 národů Irsko podlehlo 35-17 Francii, ve druhém si v Dublinu poměrem 36-15 snadno poradilo s Walesem. "Mají velmi zkušený roj, jsou velice dobří ve standardních situacích, jejich tříčtvrtky patří mezi nejlepší na světě a mají mlýnovky jako málokteré reprezentační mužstvo. Proto budou velmi, velmi nebezpeční."

Anglie na Twickenhamu neprohrála dvaadvacet zápasů v řadě. Naposledy ji srazili na kolena (30-16) Novozélanďané na Světovém poháru v roce 1999; pod trenérem Woodwardem na Twickenhamu vyhrála všechny zápasy Poháru 6 (5) národů. Jediným irským úspěchem je těsná výhra 13-12 v roce 1994. Šance na zopakovaní podobného výsledku jsou obecně považovány za velmi malé. „Nepočítáme s tím, že právě tady a teď prohrajeme,“ řekl sebevědomě Woodward.

Ragby CZ > Zprávy > Six Nations 2014 > Woodward se těší na twickenhamskou premiéru mistrů světa