WINTER CUP vyhrála Reprezentace do 18 let

7.2.2013 3. ročník Winter Cupu

Třetí ročník turnaje byl ve znamení velmi příjemného počasí, plus 5 stupnů, takže vůbec nepřipomínal vlastní název Winter. Turnaj skvěle organizoval Karel Gaman a Boby Kozubík z RC Havířov, kteří společně s Karlem Ševčíkem z RC Tatra Smíchov, celou akci na místě zaštítili.

Zoom gallery Zoom gallery

Do vlastních utkání ve velmi pěkném prostředí fotbalového oddílu Slavoj Houslice Orlová se nakonec zapojilo 5 týmů, 3 výběry – Reprezentace ČR do 18 let, Výběr Malopolska U18 – Katowice, Sosnowiec, Gorce Raba Nižna, Krakow, Silesia a Moravia U18 – RC Havířov a RC Olomouc a 2 klubová družstva – TJ Sokol Mariánské Hory – Ostrava a RC Tatra Smíchov.

Turnaj se hrál systémem každý s každým na 2 x 10 minut s mírně pozměněnými pravidly, nesmělo se tlačit v mlýnech a používat kopy v poli mezi metami 22 metrů. Na samotných účastnících vůbec nebylo poznat, že mají za sebou 3 měsíce přestávku a nasazení bylo u všech týmů na vyšší úrovni.

Zoom gallery
Turnajem prošla bez porážky naše Reprezentace do 18 let, která nenašla přemožitele a pouze v utkáních proti Výběru Malopolska musela zapnout na nejvyšší obrátky. Vítěze také prověřili o rok mladší soupeři z klubového týmu RC Tatra Smíchov.

Naše reprezentace, která turnaj využila jako přípravu na blížící se Mistrovství Evropy, podávala vyrovnané výkony, podložené kvalitní systémovou hrou. Dle mého názorů však některým hráčům viditelně ubývala fyzická připravenost.

Na druhém místě skončili hosté z Polska, kteří předváděli velmi tvrdé a důrazné ragby. Hráče ovšem brzdila nerozehranost a hodně individuálních chyb. Třetí místo obsadili hráči RC Tatra Smíchov, kteří doplatili na vyrovnávající pětku z poslední minuty v utkání s Výběrem Malopolska U18 a horší skóre.

Čtvrté místo obsadila Ostrava, která produkovala náročné agresivní ragby, ale hráči produkovali hodně individuálních chyb a tak je dvě těsné prohry s Tatrovkou a Maloposkem o bod odsunuli na čtvrtou pozici. Páté místo obsadil tým složený z hráčů Havířova a Olomouce, kteří se snažili, seč mohli, ale byla zde vidět vyzrálost ostatních týmů.

Zoom gallery Zoom gallery Zoom gallery Zoom gallery

Chtěl bych také poděkovat triu rozhodčích – Šustek, Bednařík a Žilka za výborné vedení utkání, neboť svými výkony na hřišti zcela jistě zabránili nějakému zranění a přispěli k dobrému pocitu z celého klání.

Turnaj také sledovala Česká televize a určitě se brzo někde objeví krátké zpravodajství.

Závěrem se všichni zúčastnění aktéři shodli, že nápad hrát v tomto období ragby je zcela na místě a proto se turnaj setkal s otevřenou pochvalou, kterou si především zaslouží Karel Gaman za neúnavnou starost o celou organizaci.