Wasps končí v pohárové Evropě

16.1.2006 Vrcholí základní část Heineken cupu

foto: web scrum foto: web scrum
foto: web scrum
foto: web scrum foto: web scrum
foto: web scrum
foto: web scrum foto: web scrum
foto: web scrum
foto: web scrum
foto: web scrum

Hráči Sale Sharks, Bath a Toulouse uhájili díky svým vítězstvím nad Newport Gwent Dragons, Bourgoin a Wasps první příčky ve skupinách a zajistili si tak přímý postup do čtvrtfinále Heineken Cupu.

Před 20ti tisícovou návštěvou se hráči Wasps chtěli pokusit o něco, co se v pohárových střetnutích už 18 zápasů na Stade Ernest Wallon nikomu nepodařilo, tedy porazit Toulouse.

Zápas mezi loňskými a předloňskými držiteli trofeje začali lépe domácí, když si výbornou hrou vynutili drtivý tlak, který Londýňané zastavovali jen za cenu trestných kopů, které v Toulouse bezpečně proměňuje Jean-Baptiste Elissalde a dvě nabídnuté příležitosti využil i tentokrát - 6:0.

Přes skvělého Michalaka, který vynesl balon z vlastní 22ky až na půlku, putoval míč po ose Fritz a Xavier Garbajosa až ke Garethu Thomasovi, který pohodlně skóroval. To znamenalo, že po 13ti minutách byl pro žluto-černé nelichotivý stav 13:0.

Hosté přidali a po průniku nejlepšího pokladače loňské sezony Anglické Premiership, Toma Voyce, se prosadil Raphael Ibañez. Dva trestné kopy přidal Elissalde, i na opačné straně van Gisbergen, který u kopátka vystřídal neúspěšného mladíka Stauntona.

A tak se rozdíl ve skóre udržel až do konce zápasu šestibodový. Wasps jsou tak překvapivě brzy vyřazeni z boje o trofej pro vítěze Heineken Cupu.

Další vítězství dvou anglických mužstev Sale Sharks a Bath znamená jejich stoprocentní úspěšnost v soutěži, zatímco se Irské týmy Munster a Leinster po výhrách nad Castres a Glasgow Warriors drží na místech, která jim zajišťují postup, jako nejlepším týmům z druhých pozic.

Napínavý zápas se odehrál na Welford Road, ragbyovém stánku Leicesteru, kam přijeli silní Stade Francais.

Hosté vedli ještě 1/4hodiny před koncem o 10 bodů, ale neustáli drtivý závěr angličanů a nakonec prohráli o sedm.

Triumf pro domácích Tigers znamená, že z posledního utkání proti bývalému zaměstnavateli Jana Macháčka, Clermont Auvergne, potřebují získat k jistotě postupu jediný bod. Clermont v tomto kole prohrál na hřišti velšských Ospreys.

Biarritz a Saracens přehráli severoirský Ulster, respektive Treviso a v klidu sledují zápletku 4. skupiny, kde Perpignan zvítězilo nad Cardiff Blues s nevýrazným Jonahem Lomu v sestavě a posunulo se na první, postupovou příčku.

Na Murrayfieldu domácí Edinburgh Gunners nakonec udolali Llanelli Scarlets 33-32, ale jejich úsilí obou zůčastněných bylo k ničemu. Společně s Wasps opouští soutěž oba týmy.

 


 

Výsledky 5. kola H-cupu

 • Bourgoin - Bath 9:22
 • Castres - Munster 9:46
 • Ulster - Biarritz 8:24
 • Cardiff Blues - Perpignan 3:21
 • Toulouse - Wasps 19:13
 • Edinburgh Gunners - Llanelli Scarlets 33:32
 • Ospreys - Clermont Auvergne 26:12
 • Leinster - Glasgow Warriors 46:22
 • Sale Sharks - Newport Gwent Dragons 30:10
 • Calvisano - Leeds Tykes (odloženo)
 • Leicester Tigers - Stade Francais 29:22
 • Saracens - Benetton Treviso 35:30

 

petrovice.rugby.cz

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Wasps končí v pohárové Evropě

právě se děje

soutěže

 načítám...