Waratahs zrušili čísla na dresech

1.2.2006 Místo čísel iniciály

foto web NSWfoto web NSW
foto web NSW

Vedení australského týmu HSBC Waratahs se rozhodlo v letošní sezóně udělat jednu velkou změnu. Místo čísel, které označovaly na dresech posty hráčů, vyběhnou na trávníky hráči se svými iniciálami na zádech.

"K této razantní změně nás přivedli sami hráči, které číslo na zádech velmi svazovalo" prohlásil hlavní trenér E. McKenzie a dodává" v některých fázích hry si myslím, ze nás to dokonce omezovalo, protože soupeř přečetl lépe hru"

Samotní hráči si nemohou novinku vynachválit " dres Waratahs s číslem 11 byl pro mě posvátný, ale nosit své iniciály zádech znamená pro mě strašně moc. Teď budu na svůj dres ještě více hrdý" prohlásil vynikající křídelní útočník Lote Tuqiri

Premiéru v nových dresech budou mít Waratahs již tuto sobotu v posledním přípravném utkání proti Crusaders před startem Super 14.

Šéf ragbyové federace Nového jižního Walesu Fraser Neill očekává na toto téma spoustu nepříjemných otázek. " je to od nás trochu troufalost, ale zároveň si myslím že je to posun kupředu. Pravidla nám toto umožňují, tak proč toho nevyužít. Přiznávám že mohou nastat problémy s identifikováním hráčů, ale myslím si že jde pouze o zvyk"

Nutno dodat, že s podobným nápadem přišla v této sezóně i Slavia, která nechala volbu čísel na samotných hráčích a ještě jejich dresy označila jmény nebo přezdívkami.

 

Sestava Waratahs na utkání proti Crusaders:

15 Peter Hewat (hrál proti ČR), 14 Wendell Sailor, 13 Morgan Turinui, 12 Shaun Berne (hrál proti ČR), 11 Lote Tuqiri, 10 Sam Norton-Knight (hrál proti ČR), 9 Chris Whitaker (c), 8 Stephen Hoiles, 7 Phil Waugh (vice-c), 6 Rocky Elsom, 5 Daniel Vickerman, 4 Will Caldwell, 3 Al Baxter, 2 Tatafu Polota-Nau (hrál proti ČR), 1 Matt Dunning.
lavička: Al Manning, Benn Robinson, Troy Takiari, Alex Kanaar, Wycliff Palu, Leroy Houston, David Lyons, Brett Sheehan (hrál proti ČR), Tim Donnelly (hrál proti ČR), Ben Jacobs, Daniel Halangahu (hrál proti ČR)

* tučně označení hráli v říjnu v Praze proti české reprezentaci

Marek Švíř

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Waratahs zrušili čísla na dresech

právě se děje

soutěže

 načítám...