Waratahs zaváhali na stadionu Cheifs

6.5.2006 Super 14 – 13. kolo

Předposlední kolo základní části Super 14 přineslo několik zajímavých výsledků. Novozélandští Cheifs porazili před svými fanoušky silný celek Waratahs. V souboji nováčku uspěli Westerne Force, když porazili Cheetahs o pouhé dva body. Australští Brumbies prohráli doma s Higlanders a o postup do play-off musí ještě bojovat.

• Hurricanes (NZL) - Queensland Reds (AUS) 26:22

Domácí si pestrou hrou celého týmu neustále udržovali těsný náskok. Reds zdramatizovali utkání v 66. minutě když se dotáhli na rozdíl jediného bodu. Výhru Hurricanes však pojistil v závěru trestným kopem kopáč J. Gopperth. Canes si tak zajistili postup do semifinále.

• Bulls (JAR) - Crusaders (NZL) 17:35

Crusaders rozhodli utkání už první půli, kdy si vytvořili dvacetibodový náskok. Domácí se probudili až po změně stran a podařilo se jim zakončit pár akcí. Na rozjeté hosty to však nestačilo. Křižáci se tak stali dalším semifinalistou.

• Chiefs (NZL) - Waratahs (AUS) 37:33

Třetím jistým semifinalistou jsou Waratahs, kteří nezvládli utkání na stadionu sedmých Cheifs. Domácím se podařilo v rozmezí 66.-69. minuty utrhnout na rozdíl deseti bodů, ´Tahs už nedokázali účinně odpovědět a překvapivě prohráli.

• ACT Brumbies (AUS) - Highlanders (NZL) 26:28

Skóre se pocelou dobu utkání přelévalo z jedné strany na druhou, jakmile jeden ze soupeřů bodoval druhý se hned dotáhl. Více štěstí měli tentokráte Highlanders kopáč B. Blair otočil minutu před konce výsledek ve prospěch svého týmu.

• Cheetahs (AUS) - Western Force (AUS) 14:16

Cheetahs ztratili dobře rozehraný zápas až v samotné závěru, devět minut před konce vedli 14:9. Hosté využili dokonale dvě hrubé chyby obrany Jihoafričanů a utkání otočili.

• Sharks (JAR) - Stormers (JAR) 24:17

Bitva dvou jihoafrických týmů měla jednoznačný průběh první půle, Sharks vyhrávali soboje jeden na jednoho a Stormers téměř k ničemu nepustili. Po přestávce se sice hra hostí zlepšila, ale dobře hrají Žraloci si už utkání vzít nenechali.

• Cats (JAR) - Blues (NZL) 34:33

Raketový nástup Cats , Blues v úvodních minutách vůbec nestihli a prohrávali o dvacet bodů. Do poločasu však domácí dokázali položit dvě pětky a dostali se zpět do hry. Kočky po změně stran předvedli stejnou hru jako na začátku a opět odskočili na rozdíl dvaceti bodů. Hosté měl drtivý závěr neustále snižovali skóre a schylovalo se k dramatu. Poslední dvě minuty byly pro domácí nejtěžší tlak neustále narůstal, obrana však v těžké zkoušce obstála.