Waratahs skvěle otočili utkání proti Stormers

18.2.2006 Super 14 – 2. kolo

Ve druhém Super 14 se vůbec nedařilo domácím týmům, všech sedm utkání vyhráli hosté. Nejlepší klubová soutěž jižní polokole přinesla divákům opět jedinečnou podívanou, většina utkání měla velmi dramatický průběh.

• Stormers (JAR) - Waratahs (AUS) 26:32

Australští Waratahs dokázali zvrátit nepříznivý stav až v posledních deseti minutách, Stromers měli výborný vstup do utkání, ale nedokázali v závěru utkání udržet zkušenějšího soupeře

• Reds (AUS) - Crusaders (NZL) 21:47

Novozélandští Crusaders dokazují, že i v této sezóně se s nimi bude muset počítat, během dvou kol stačili nasázet svým soupeřům 85 bodů a bezpečně vedou tabulku. V utkání proti Reds to vypadalo velmi vyrovnaně, posledních dvaceti minutách však zvládli Crusaders dokonale.

• Sharks (JAR) - Cheetahs (JAR) 26:27

Nováček soutěže Cheethas vstoupil do utkání velmi sebevědomě, přesto po první půli prohrával o deset bodů. Pozměně stran Sharks přestali kontrolovat hru a to byla voda na mlýn pro soupeře. Během osmi minut vyrovnali a po té s přehledem utkání dotáhli do vítězného konce. Pro domácí byla prohra velkým zklamáním

• Force (AUS) - Hurricanes (NZL) 5:29

Hurricanes splnili roli favorita dokonale, svého soupeře nepustili téměř k ničemu. Nováček Western Force dokázal korigovat až v samotném závěru utkání

• Bulls (JAR) - Brumbies (AUS) 21:27

Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou po celou dobu utkání, ještě v 76. minutě vedli Bulls 21:20. Po té však přišla hrubá chyba obrany a hostující S. Motlock strhl skóre pětkou na stranu Brumbies

• Chiefs (NZL) - Cats (JAR) 16:21

Cats vyhráli i přesto že nedokázali položit ani jednu, soupeř skvěle bránil, ale dopouštěl se spousty technických chyb, které trestal domácí kopáč Snyman.

• Blues (NZL) - Highlanders (NZL) 13:25

Blues měli rychlý vstup do utkání, po té však jakoby jim ztvrdli nohy, chtěli být všude a nebyli nikde. Highlanders díky dobré hře útočné řady získali velmi důležité body.