Waratahs se posunuli do čela Super 14

26.3.2006 Super 14 – 7. kolo

Ch. Whitaker foto: super14.comCh. Whitaker foto: super14.com
Ch. Whitaker foto: super14.com

Australští Waratahs prokázali na domácím stadionu, že letos pomýšlejí opět na play-off, vysokým vítězstvím nad Bleus se posunuli do čela tabulky. Nováček soutěže jihoafričtí Cheetahs si připsali další cennou výhru, tentokráte nad australskými Reds.

• Watartahs (AUS) - Blues (NZL) 43:9

Utkání od kterého si mnozí odborníci slibovali velkou přetahovanou výsledek mělo až překvapivě jednoznačný průběh. V úvodní čtyřicetiminutovce si Waratahs vypracovali čtrnácti bodový náskok a dali utkání jednoznačný směr.

Po změně stran se hosté prakticky k ničemu nedostali a hrubými chybami dovolili domácím neustále navyšovat výsledek. Hráčem utkání byl zadák Waratahs Peter Hewat, který zatížil konto soupeře 28. body. Tohoto hráče jsme mohli vidět v akci při exhibičním utkání v pražském Edenu ČR - Waratahs.

Rekordman v počtu startů na lavičce národního týmu Austrálie Ch. Whitaker odehrál 100. utkáni v SUPER serii.

• Hurricanes (NZL) - Sharks (JAR) 23:17

Horký favorit letošního ročníku Hurricanes neodehráli první půli podle svých představ. Sharks velmi dobře bránili a vyčkávali na chybu, to se jim vyplatilo ve 33. minutě, kdy položil pětku druhořadník Ackerman. Poločas 6:10
Po přestávce ukázali domácí své přednosti, rychle otočili výsledek a nedovolili soupeři ohrozit své pětkoviště.

• Cheetahs (JAR) - Queensland Reds (AUS) 10:6

Jihoafrický nováček měl jako již tradičně slabší vstup do utkání, toho se snažili využít letos nevýrazní Reds. To se jim ale nepodařilo v 55. minutě, kdy bylo skóre 3:3. Výborně se uvolnil útočník domácích Barry Goodes a pětkou posunul svůj tým do vedení.
V závěrečných minutách dokázali hosté pouze zkorigovat výsledek trestným kopem.

• ACT Brumbies (AUS) - Cheifs (NZL) 28:26

Skóre se od počátku utkání přelévalo z jedné strany na druhou, domácí se opírali o vinikající výkon Stirlinga Mortlocka, který zařídil úvodních 16. bodů Brumbies. Cheifs hráli velmi otevřenou hru, což se jim v závěru nevyplatilo.
V 72. minutě se prosadil křídelní útočník domácích Mark Gerrard a otočil krásnou pětkou výsledek utkání.

• Highlanders (NZL) - Cats (JAR) 16:14

Highlanders předvedli v domácím prostředí velmi koncentrovaný výkon až na samotný závěr. V 76. minutě vedli domácí 16:0 a díky nedisciplinovanosti přišli o jednoho hráče v poli, když žlutou kartu vyfasoval útočník Neil Brew.

Hosté početní výhody využili téměř dokonale během tří minut požili dvě pětky a z celkem klidného utkání byl nakonec nervák. Novozélanďané však v poslední minutě výsledek již udrželi.

• Western Force (NZL) - Bulls (JAR) 21:30

Favorizovaní Bulls vedli v 50. minutě již 0:24 a vypadalo to na jednoznačnou záležitost. Nováček soutěže Western Force stále na svou první výhru čeká a nevyšlo to bohužel poro ně ani v tomto případě.
Domácí sice položili tři kontaktní pětky, ale na obrat to nestačilo.