Wales si připsal historické vítězství nad Austrálií

27.11.2005 Listopadová mezinárodní utkání

Francie - Jižní Afrika
Irsko - Rumunsko
Angle - Samoa
Skotsko - Nový Zéland

Historického vítězství dosáhl před vyprodaným stadiónem v Cardiffu Wales, který porazil o dva body Austrálii. K dalšímu překvapení došlo v Paříži, kde domácí Francie přehrála tým Jižní Afriky. Nový Zéland potvrdil ve Skotsku roli favorita a získal Grand Slam*.

Grand Slam

Ragbyový Grand Slam je pomyslná trofej pro tým na turné, který porazí všechny čtyři ostrovní celky, tedy Irsko, Skotsko, Wales a Anglii.

V rámci turnaje Six Nations, dříve Five Nations, je pod názvem Grand Slam myšleno vítězství nad všemi ostatními týmy.

Grand Slamu se věnuje další článek na tomto serveru.

TK: Rogers

Utkání bylo v první půli vyrovnané Australané vedli po prvních čtyřiceti minutách o jediný bod.

Po změně stran si domácí zvýšenou aktivitou vytvořili  sedmibodový náskok na který už nedokázali Australané reagovat.

Tým Walesu ukázal že letošní vítězství v poháru 6 Nations nebyla žádná náhoda.

TK: Montgomery, Bosman

Domácí měli výborný vstup do utkání ve 14. minutě vedli již 15:0 a měli stále územní převahu.

Soupeř se probudil až po změně stran, Francouzi však měli utkání zcela pod kontrolou, až do samotného závěru kdy položil kontaktní pětku jihoafričan Fourie.

Velkým zklamáním byl výkon třetí řady Jižní Afriky, která oproti jiným utkáním nebyla moc vidět.

Francie si tak připisuje další cennou výhru nad druhým týmem světového žebříčku.

Během podzimní série Francie vyhrála všechny utkání.

ŽK: Manta - zalehávání balonu

Soupeř českého národního tým Rumunska držel krok s Irskem přibližně do 50. minuty, po té se projevila větší zkušenost a vyhranost domácího týmu.

Rumunsko přesto předvedlo velmi sympatický výkon.

ČK: Tuilagi (Samoa) - nebezpečná skládka, Moody (Anglie) - úder pěstí

Anglie opět předvedla v domácím prostředí, že patří mezi světovou špičku a celkem lehce přehrála tým Samoy.

Utkání bylo ke konci utkání velmi nervózní, hosté skládali za hranicí pravidel a to se snažili domácí trestat tvrdými osobními souboji.

Hlavní rozhodčí udělil v utkání dvě žluté a dvě červené karty.

TK: Švand

All Blacks opět potěšili oko diváka v první půli předvedli několik smrtelných akcí na které nedokázali Skotové reagovat.

Po přestávce domácí změnili styl hry a byli Novozélanďanům vyrovnaným soupeřem.

All Blacks díky vítězstvím nad Walesem, Anglií a Skotskem získali Grand Slam.

TK: Bai

Utkání v zasněžené Monze bylo do poločasu velmi vyrovnané, domácí ve druhé půli využili školáckých chyb soupeře a s přehledem dotáhli utkání do vítězného konce.

Marek Švíř s využitím BBC, Reuters a dalších zdrojů

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Wales si připsal historické vítězství nad Austrálií