Wales remizoval s Austrálií, Anglie prohrála s Novým Zélandem

Daniel Carter foto: BBCDaniel Carter foto: BBC
Anglie - Nový Zéland foto: BBCAnglie - Nový Zéland foto: BBC
Anglie - Nový Zéland foto: BBC
Wales - Austrálie foto: scrumWales - Austrálie foto: scrum
Wales - Austrálie foto: scrum

První listopadový víkend začali také pravidelné souboje ragbyových velmocí, měsíční kolotoč odstartovalo utkání v Cardiffu kde domácí Wales remizoval v dramatickém souboji s Austrálií a na vyprodaném Twickenhamu se museli domácí Angličané sklonit před Novým Zélandem.

TK: M Giteau.

Millenium stadium v Cardiffu opět zažilo dramatické utkání až do posledních minut. Domácí zaspali začátek a tak si Austrálie vybudovala během dvaceti minut třináctibodový náskok. Wales se však brzy vzpamatoval a do poločasu skóre dotáhl.

Po přestávce byli aktivnější domácí, v 54 minutě po položení pětky už vedli 26:17 a měli nakročeno k velkému vítězství. To však Austrálie nedovolila a během devíti minut opět výsledek otočila.

Wales se v samotném závěru pustil do svého soupeře, ale z několika minutového tlaku dokázal pouze skóre vyrovnat úspěšným trestným kopem. V týmu Austrálie nenastoupil po dlouhé době rekordman v počtu startů za národní tým mlýnová spojka G. Gregan, nahradil ho překvapivě M. Giteau, který hraje "normálně" na postu tříčtvrtky.

Wales:
Morgan; G Thomas, Shanklin, Henson, S Williams; S Jones (capt), Peel; Jenkins, Rees, A Jones; Evans, Gough; J Thomas, M Williams, R Jones.
lavička: R Thomas, D Jones, G Thomas, Wyn Jones, Phillips, Hook, M Jones.

Austrálie:
Latham; Rathbone, Tuqiri, Larkham, Shepherd; Rogers, Giteau; Baxter, McIsaac, Blake; Sharpe, Vickerman; Elsom, Waugh (capt), Palu.
lavička: Cannon, Robinson, Chisholm, Hoiles, Valentine, Gerrard, Ashley-Cooper.

TK: Carter 5

All Blacks vlétli na úřadující na oslabené Mistry světa ve velkém stylu a během chvilky vedli 0:13. Po té sice domácí položili pětku ale po zbytek první půle byli jasně lepší Novozélanďané.

Po změně stran se hra opticky vyrovnala a Angličané začali snižovat náskok soupeře, zkušení All Blacks však pomyšlení na obrat nedovolili a pojistili své jasné vítězství. Nejlepším hráčem na hřišti byl hostující Daniel Carter , který dal 26 bodů.

Anglie:
Balshaw; Sackey, Noon, Allen, Cohen; Hodgson, Perry; Sheridan, Chuter, White; Grewcock, Kay; Corry (c), Moody, Sanderson.
Lavička: Mears, Turner, Jones, Lund, Richards, Goode, Van Gisbergen.

New Zealand: Muliaina; Gear, Nonu, Mauger, Rokocoko; Carter, Kelleher; Woodcock, Mealamu, Hayman; Jack, Robinson; Thorne, McCaw (c), Masoe.
Lavička: Hore, Afoa, Dermody, So'oialo, Ellis, MacDonald, Sivivatu.