Vyzrají naši hráči na poslední olympijské vítěze?

7.7.2004 V sobotu se hraje zápas ČR XV – US Army

Dnes, 8. července se ve vinárně U Vavrisů uskutečnila tisková konference u příležitosti nedělního zápasu ČR XV – US Army. Zápas se uskuteční na hřišti pražské Slavie v Tróji od 17:00. Diváci se mohou těšit na velice atraktivní útočný zápas. Český tým dá přednost hráčům ze širšího kádrů, kteří se v soutěžních utkáních na hřiště nedostanou.

Náš tým se se soupeřem ze Severní Ameriky utká poprvé v historii. Přitom Američané hrají na velmi slušné úrovni a nechyběli ani na posledním světovém šampionátu, jsou také posledním olympijským vítězem v ragby (ragby bylo naposledy na OH v roce 1924). Na rozdíl od britské armády, se kterou jsme se střetli na podzim, jsou v Americkém týmu zastoupeny všechny vojenské složky. Čili námořnictvo, letectvo, pobřežní stráž a další. Náš soupeř je na turné po Evropě a jeho hráči se sjíždějí z celého světa. Hrají v Německu, v Holandsku, ve Francii a u nás. „Je to pro nás nezvyklý termín, i proto nám to dělá trochu potíže,“ řekl Milan Rázga z výkonného výboru ČSRU.

Podle Jana Macháčka, trenéra českého týmu, bude náš soupeř podobného typu jako výběr britské armády. „Je to pro nás neznámý soupeř. Toto utkání bereme jako přípravu na ME,“ řekl Macháček. „V sestavě dostanou příležitost hráči z lavičky, i přesto budeme mít kvalitní mužstvo,“ láká diváky. Po dlouhé době se do reprezentace vrací hráči Havířova Indrák, Rapant a další. O další velký come back se postaral Petr Adámek, který oblékne reprezentační dres po 10 letech! Naopak zápasu se nezúčastní několik hráčů, kteří v tu dobu budou na finálovém turnaji ME v „7“ na Mallorce. Nepříjemnou zprávou je, že jeden z trenérů našeho týmu Francouz Bernardin nepřijede kvůli zdravotním potížím.

Jan Cícha

Ragby CZ > Vyzrají naši hráči na poslední olympijské vítěze?