Vyplavený ragbyový klub Slavia potřebuje peníze

17.10.2002 Významná pomoc přišla z Říčan

"Chtěl bych využít tohoto prostoru, abych jménem RC Slavia Praha veřejně poděkoval všem těm, kteří nezůstali lhostejnými k osudu rugbyové Slavie a poskytli, v rámci svých možností, nezištnou pomoc." sděluje Jiří Nešpor za výbor RC Slavia.

"To, čeho se našemu klubu v současné době nejvíce nedostává, jsou samozřejmě peníze na obnovu hřiště a potřebného zázemí pro sportovní a klubovou činnost. Mezi těmi, kdo takovouto pomoc po povodních poskytli vyčnívá nynější president RC Říčany a extraligový rozhodčí David Frydrych. David poukázal na účet RC Slavia Praha částku 50.000,- Kč a navíc přislíbil předat i všechny peníze, jež v podzimní sezoně vydělá jako rugbyový rozhodčí, což bude další nemalá částka, podíváte-li se do rozpisu rozhodčích na podzimní extraligové zápasy. Velice si vážíme jeho štědrosti a jsme přesvědčeni, že tak učinil i jménem svého zesnulého otce, který by se zcela jistě zachoval podobně. Díky, Davide! " píše ve své zprávě mluvčí výboru Slavie Jiří Nešpor.

"Nechtěli bychom však opomenout ani ostatní dosavadní dárce, z nichž bych, kromě řady členů RC Slavia, rád jmenoval mateřský klub SK Slavia a jeho dar ve výši 350.000,- Kč a extraligové hokejisty Slavie (200.000,-Kč). Na těchto stránkách bych však zejména v chronologickém pořadí rád vyjmenoval dárce z mimoslávistického rugbyového prostředí.

Jsou to : RC Sparta - bezplatné využití hřiště pro mládež a vstupné z domácích ligových utkání, Bruno Kudrna - 20 párů gumových rukavic pro likvidaci záplav, RC Praga (Š.Fuchsová) - vyprání všech utopených dresů, Bořivoj Trejbal (Přelouč) - 5000,- Kč, RC Přelouč - 5000,- Kč, TJ Sokol M.Hory - 3000,- Kč, RC Havířov - 1000,- Kč, SK Zlín - 6000,- Kč, RC Tatra - sada šortek pro juniory, Dušan Lodes (RC Vyškov ) - 3000,- Kč, RC Heidelberg - 200,- EUR a navíc ještě evidujeme jednu neidentifikovanou platbu na účet ve výši 3000,- Kč," pokračuje výčet darů.

Všem dárcům i těm budoucím upřímně děkujeme a věříme, že nezůstanou sami. Ve prospěch obnovy našeho klubu se chystají další akce, např. 8.11. rugbyový bál Barbarians, 23.11. přípravně benefiční utkání ČR v Gloucestru a další.

Jiří Nešpor

Zdroj: Fórum webu České ragby

Klíčová slova: Slavia Praha, solidarita ragbistů

Poslední aktualizace 17.10.2002

Ragby CZ > Vyplavený ragbyový klub Slavia potřebuje peníze