Voves Robert

Voves Robert

narozen 12.12. 1981 v Praze, Londýnské ulici

výška 204 cm

váha 115 kg

kluby Praga, Burgoin (FRA), St. Nazaire (FRA), Limoges (FRA), Narbonne (FRA)

výběry ČR "19", regiony

Počet startů za seniorskou reprezentaci: 31

Debut v národním týmu: 22.9. 2001 Česká rep. - Belgie


Nejváženější protihráč: Jan Žíla

Bob je ve současnosti naším nejvyšším reprezentantem, ovšem to neznamená, že by se na ostatní díval zvrchu.

Mezi Bobovy silné stránky patří humor a především schopnost imitovat hlasy jiných lidí. Daří se mu hlavně Karel Gott a nedávno se naučil i hlas trenéra národního týmu Jiřího Šťastného.

Společně s tím, že ho označil za trenéra, který na jeho kariéru měl největší vliv, mu tato dovednost pravděpodobně zajistí místo v národním týmu na dlouhá léta dopředu. Jura (trenér) totiž zjistil, že si může kdykoli odskočit na pivko a disciplína v mužstvu neutrpí, jelikož Bob ho věrným imitováním hravě nahradí. Pro hráče to pak znamená, že musí být neustále ve střehu, jelikož nikdy nevědí, zdali mluví trenér Šťastný nebo Bob. K ragby dovedl Roberta otec, když mu ve pěti letech ukázal cestu na Pragovku.

Má na svém kontě zápasy ve výběru ČR do 19 let, za francouzký Burgoin, v soutěži regionu a také 6 zápasů za národní tým ČR.

K němu se také vážou Bobovy extrémní ragbyové zážitky - ten nejlepší když nastoupil proti Chorvatsku v Makarské a pomohl svým výborným výkonem k výhře, ten nejhorší když utrpěl otřes mozku při soustředění v Narbonne.

Vedle rugby se věnuje posilování, plavání, jízdě na kole a své přítelkyni, která je podle jeho vlastního vyjádření velmi hezká, hodná a milá. My přidáváme, že též asi o půl metru menší. Robert si rád dá k jídlu steak, který zapije sklenicí oblíbeného "betonu". Podle jeho názoru je v módě sport a určitě neletí smažky.

 

 

právě se děje

soutěže

 načítám...