Vondrášek svou pětkou zajistil Esheru postup do National Division One

1.4.2007 Jak si vedou čeští krajánci

Ladislav Vondrášek RFC Esher
Martin Jágr RC Toulon se probíjí obranou

Sedmá pětka Ladislava Vondráška v této sezóně zajistila nejen bonusový bod RFC Esher ve 23. kole ale zajistila i celému týmu čtyři kola před koncem postup do druhé nejvyšší soutěže v Anglii. Špatně si také nevedl ve francouzské ProD2 Martin Jágr, který položil svou letošní devátou pětku, Toulonu však jeho body k vítězství nepomohly.

Anglie

National Division Two – 23. kolo

• Esher (Vondrášek) – Blackheath 39:12 (5:9)

Vynikající sezónu letos prožívá na britských ostrovech odchovanec Slavie Ladislav Vondrášek. Ve svém víkendovém utkání položil nejdůležitější pětku tohoto kola, která rozhodla o tom, že Esher RFC má jistý postup do National Division One již čtyři kola před koncem.

Francie

ProD2 – 25. kolo

• Toulon (Jágr) – Metro-Racing 17:27 (3:17)

Toulonu opět nevyšlo další domácí utkání, po nevýrazné první půli domácí prohrávali o dvě pětky a vypadalo to na další těžkou prohru. Po změně stran začal Toulon hrát aktivněji a podařilo se mu skóre zkorigovat.

V 68. minutě přišla chvíle Martina Jágra, který svou devátou pětkou v sezóně vyrovnal nepříznivý vývoj utkání na 17:17. Hosté si však vítězství vzít nenechali a v posledních deseti minutách dokázali nasázet domácím ještě deset bodů. Toulon je po 25. kolech na 5. místě.

• Limoges (Voves, Šuster) – Auch 6:36 (6:17)

Sílu vedoucího týmu tabulky pocítili hráči Limoges od úvodních minut, obrana hostí byla po celou dobu zcela nepropustná. Vývoj utkání byl tedy překvapivě jednoznačný a Auch zaslouženě zvítězili.

• Oyonnax (Rapant) – Mont de Marsan 26:20 (9:3)

Hráči Oyonnax bez zraněného Lukáše Rapant opět potvrdili svou domácí neporanitelnost a s přehledem porazili dvanáctý tým tabulky.