Vítězem 1. ročníku CPJ je Praga

13.6.2005 Junioři dokončili svou ligu

Už jen dohrávka odloženého utkání Dragonu Brno s Havířovem schází k úplnému uzavření prvního ročníku dlouhodobého přeboru juniorů.

Včera skončil zápasy v Brně a ve Vyškově 1.ročník celostátního přeboru juniorů. Dlouhodobá soutěž byla podle všech zúčastněných krokem kupředu, i když měla něco málo vad na kráse. Na podzim kontumaci zápasu Tatra Smíchov - Havířov ve prospěch Tatry, Havířov totiž do Prahy nepřijel, jelikož kouč Havířova zaspal, a na jaře dvě omluvy Tatry Smíchov, která už ke konci soutěže neměla dostatek hráčů a k zápasům do Vyškova a Havířova nepřijela. Řada juniorů hraje ve svých klubech za muže a většinou museli zvládat dvě těžká utkání ve dvou dnech a dokud se nepodaří rozšířit mládežnickou základnu, zůstane to tak i nadále. Horkokrevní mladíci se také několikrát nechali strhnout k potyčkám, třeba v podzimním zápase Dragon Brno – Vyškov bylo potrestáno hned šest hráčů, ale vcelku bylo trestaných juniorů minimum.

Na druhé straně klady nové soutěže převažují, průběžně je konfrontována výkonnost českých a moravských klubů a hráčů, dlouhodobá soutěž hráče více motivuje, trenéři národního týmu juniorů mají průběžné informace o výkonnosti jednotlivých hráčů. Pro trenéry národního týmu je také velkým přínosem, že kádr týmu hraje ve třech nejsilnějších týmech.

Úroveň hry jednotlivých týmů je těžko srovnatelná, na jedné straně je téměř bezkonkurenční společenství Pragy, Sparty, Petrovic a Přelouče, kde převážná část hráčů patří k oporám i v mužských týmech a juniorské reprezentaci, na opačném pólu je Tatra Smíchov, která musí spoléhat jen na vlastní hráče a společenství Havířova a Ostravy, ve kterém hrají tak půl na půl kadeti a junioři. Přesto třeba Havířov překvapil pražskou Slavii, která zpočátku patřila k favoritům, ale jaro ji vůbec nevyšlo, vyhrála jen nad Tatrovkou. Vyškov s Dragonem Brno sice zůstali za Pragovkou, ale společně tvoří elitní skupinu, ve které jsou všechny týmy schopny se navzájem porazit a skutečně hrají nejlepší a nejtvořivější ragby.

Nedělní výsledky
JIMI RC Vyškov – Slavia Praha  65:5 (43:0)

Body: Klíč 13 (1P, 4KP), Šostý 5, Kašpar 5, Vašek 5, Štefánek 5, Pincze 5, Kutil 3 TK, Fiala 2 KP, Monček 2 KP – Kefurt 5 * rozhodčí Bednařík – Krejčí, Jíša
Podle informace rozhodčího Járy Bednaříka přijela Slavia jen se 13 hráči.
RC Dragon Brno – TJ Praga  21:32(8:22)
Body: Dofek 11 (1P, 2TK), Zetka 5, Tieber 5 – Šimánek 10 (1P,1TK,1KP), Mastný 5, Šustr 5, Hodan 5, Voráč 5, Stýblo 2 KP * rozhodčí Kohout – T.Jilčík, I.Jilčík * ŽK Backa (PRG) skládání za hlavu.
Podle mínění pomezního rozhodčího Tomáše Jilčíka utkání bylo velice pohledné: „Myslím, že na juniory měl zápas mimořádně vysokou úroveň – všichni hráli s nasazením a bojovně, prostě celým srdcem!“ Po utkání byli hráči Pragovky dekorováni zlatými a hráči Dragonu bronzovými medailemi.

I když ještě neznáme rozhodnutí STK ve věci dvou nesehraných zápasů Tatry Smíchov, upravili jsme tabulku tak, že soupeřům Tatry – Vyškovu a Havířovu – byly započteny výsledky 15:0, není pravděpodobné, že by STK za dané situace rozhodla o sehrání obou utkání. Výsledek zápasu Dragon – Havířov, který se hraje v neděli 19.6., už na celkovém pořadí nic nezmění.

Tabulka
1. Praga  28
2. Vyškov 25
3. Dragon 20
4. Slavia  18
5. Havířov 12
6. Tatra  10

 

zdroj: web R.C. Havířov

Ragby CZ > Zprávy > Mládež > U19 - Junioři > Vítězem 1. ročníku CPJ je Praga