Veteráni Old Boys Praha se vrátili z RWC

16.10.2011

Veteráni Old Boys Praha se vrátili z RWC

Veteráni OBP se v minulých dnech vrátili zatím ze svého nejdelšího zájezdu, který organizovali pro své hráče a přidalo se k nim i několik turistů. Výprava 54 osob si zájezd opravdu užila a přesto, že byl zájezd věnovám oslavě ragby a zápasům RWC, tak zbylo hodně času na poznávání dalekých zemí.

První zastávkou byl Hongkong, který nás přivítal velkým horkem a vzdušnou vlhkostí, že při opuštění klimatizovaných prostor ven byl člověk okamžitě zpocený, jako by vyšel  ze sprchy. Podnikli jsme poznávání města, výlet trajektem do Macaa a samozřejmě sehráli zápas s místním klubem Potbellied Pigs. Domácímu týmu se trochu nedostávalo hráčů a tak dali zavděk trénujícími mladíky do 21 let, kteří náš  útok vůbec nešetřili a nakonec jsme prohráli 15:30.

Další dny se naše výprava přesunula  na Nový Zéland do města Hamilton, kde jsme sledovali zápasy NZ-Japonsko a Wales-Samoa. Mezi těmito zápasy sehráli i zápas s naším tradičním soupeřem Yellowbellies (již 3. zápas s tímto soupeřem) a protože se domácímu týmu povedlo dát dohromady výbornou sestavu, tak  vyhráli 45:20. V dalších dnech jsme poznávali Severní ostrov s jeho vulkanickou činností, jezery, zvrásněnými horami a přesunuli se na východní pobřeží do měst Gisborne a Napier.

Toto nově vybudované město, které bylo v minulém století zničeno zemětřesením a požárem, všechny uchvátilo malebným stylem art-deco a na nás čekal asi nejlepší soupeř na turné, místní Old Boys Marist, tým jež byl založen v roce 1905. Již samotná obrovská klubovna se suvenýry od nejlepších týmů světa dávala tušit, že dnešní soupeř nebude pro nás snadný.

Náš tým ovšem podal nejlepší výkon na turné, sice prohrál s výborným soupeřem 55:20, ale zanechal velmi dobrý dojem, což ocenili domácí v projevech po zápase. Jelikož jsme měli další vstupenky na RWC až na konec měsíce, tak si naše celá výprava "odskočila" 3,5 hodinovým letem na Cookovy ostrovy a pro většinu to byl rajský balzám na chladné dny na NZ. Výlety, relaxace, koupání a potápění bylo hlavní náplní 6-ti denního pobytu.

V polovině našeho užívání si tohoho tropického ostrova jsme sehráli zápas s místním Avatiu Nikao Mongoose Golden Oldies s výsledkem 30:30. Tento zápas jsme měli určitě vyhrát, soupeř byl k poražení, ale teplota kolem 35 stupňů byla pro nás dost neobvyklá a naši hráči se i  při lehkém běhu dost "zadýchávali".

Po týdnu jsme odletěli zpět na NZ do Aucklandu a tam nás čekalo sledování zápasů JAR-Samoa, Anglie-Skotsko a opět v Hamiltonu Wales-Fiji. Po tomto víkendu a 24 dnech zájezdu se část výpravy vrátila domů a druhá část se přesunula na Jižní ostrov, kde nám  sice moc nepřálo počasí, ale určitě bylo co vidět.

Nejkrásnější byl trek rezervací Abel Tasman, kde cestou buší podél pobřeží se objevovaly nádherné pláže, skalní masívy a překrásné výhledy. Vrcholem našeho zájezdu bylo sledování čtvrtfinálových zápasů ve Wellingtonu Irsko-Wales a JAR-Austrálie.

Měsíční zájezd byl opravdu to nejlepší, co zatím OBP uspořádalo, 7 zápasů RWC jsme viděli, 4 sami sehráli. Zájem ambasády v Hongkongu, setkání s krajany na NZ jen potvrdil, jak je dobře, že náš tým takto vyjíždí do světa a propaguje naše ragby a celou naši zemi.

 

 

 

Ragby CZ > RWC 2015 > RWC 2011 Nový Zéland > Veteráni Old Boys Praha se vrátili z RWC

právě se děje

soutěže

 načítám...