Veteráni hráli o tlačenku

5.10.2002 Turnaj, kde mladší nectí šediny starších

Tradiční dostaveníčko ragbyových veteránů ve Vyškově se opět nevyvedlo pražským borcům z Old Boys, třebaže jejich předseda před turnajem prohlásil: „Je na čase navázat na vítězný rok 1998 a opět ukázat sílu OBP a Tlačenku vyhrát“ .

VYŠKOV (21.9.2002) - XV. ročník Turnaje veteránů Tlačenka - (VIII. Memoriál Džonka Navrátila)

Sestava Old Boys Praha byla ve složení : (SP-6) Trča, Vacek, Tlapák, Matějka, Zadák, Vysoký, (Pra-5) Livers, Kodytek, Pošík, Krützner,Stárová,(IU-4)Hronec, Košina, Míchal,Flusek,(Sl-2) Světlý,First,(Ta-2)Novák,Petras, celkem 19 očividně neměla na to Tlačenku vyhrát. Proč? To nechám na Vašem úsudku : tři 60-tníci (Trča 64, Petras 63, Zadák 60), dva novici (Flusek, Míchal), tři častí absentéři na akcích OBP (Matějka, Tlapák, Košina), dva nedoléčení (Livers, Novák) a křídlo v dámském podání (Stárová) - sumárum čítá polovinu týmu. Ale pozor! To nic nemění na tom, že celý tým bez rozdílu muž či žena podali obětavý výkon a v žádném zápase neprodali svoji kůži zadarmo. Uznání a potlesk na otevřené scéně sklízela za srdnatý výkon Stárová i jiní.

Naproti tomu soupeři nesrovnatelně zodpovědněji přistoupili k turnaji, soustředěně, nehulákali předem – přijeli jsme letos Tlačenku vyhrát, nominovali hráče s nejlepší výkonností a pojali sportovní zápolení zároveń i jako hold nezapomenutelnému „Panu Rugbistovi“ Džonkovi Navrátilovi! To ctím!

Zrcadlo výsledků: OBP - Havířov 7 : 7 * OBP - společenství Os/Zl/Ol 7 : 14* OBP - Vyškov 0 :21 * OBP - Brno (Dra/Bystrc) 14 : 28.

Vítězem turnaje se stal tým Vyškova.

Třetí poločas probíhal v přátelském povídání a koštování v hloučcích i dvojicích. Pak jakýsi znalec prohodil opovržlivě, zdá se, že ten letošní burčák je jaksi „na vodě“ a poločas dostal žádané grády.

Poznámka editora: Pokud vám zde chybí výsledky jiných týmů než OBP, je to tím, že jsem je nedostal.

Klíčová slova: vevetráni

Poslední aktualizace 6.10.2002 ve 22 hodin.

Zdroj: zpráva od Slávka Petrase

Edituje Petr Skála

Ragby CZ > Veteráni hráli o tlačenku