Velký sportovní den Ostravsko bez předsudků

22.6.2008

Velký sportovní den Ostravsko bez předsudků

Celková účast v projektu Ostravsko bez předsudků 2008 – 1403 dětí.

Dne 19.6.2008 vyvrcholila jarní etapa projektu Sport bez předsudků 2008 v regionu Ostravsko Velkým sportovním dnem. Hlavním pořadatelem celého místního projektu byl RC Mariánské Hory, který se postaral o zázemí, dobrovolníky a také materiální pomoc.

Jedním z hlavních partnerů projektu, který významně přispívá k popularizaci ragby v České republice, je Česká rugbyová unie.

Během tohoto dne se děti z celkem 18 základních škol z Ostravy a Havířova přihlášených k účasti na projektu utkaly ve sportech atletika, fotbal a ragby kontaktní a bezkontaktní. Soutěž v těchto sportech probíhala souběžně, děti se z jednotlivých sportovišť vzájemně mobilními telefony informovaly o svých úspěších a za příjemné atmosféry se snažily podat co nejlepší výkon. C

elkem se Velkého sportovního dne v Ostravě zúčastnilo 714 dětí, což představuje významný nárůst oproti předchozím ročníkům, kdy byla například v roce 2006 účast na Velkém sportovním dni ,,pouze“ 582 dětí.

Soutěže probíhaly na více sportovištích:Atletika (309 dětí) a fotbal (186 dětí) – Aréna Vítkovice ,a.s.Ragby (219 dětí)  - RC Mariánské Hory.

V letošním projektu se poprvé objevila také kategorie MINI (děti 3.-4. tříd základních škol), jež rozšířila naši nabídku sportů také pro menší sportovce, kteří prozatím neměli příležitost ukázat své schopnosti. Stávající kategorie BENJAMIN (5.-7.) a JUNIOR (8.-9.) byly zachovány, soutěže probíhaly odděleně pro chlapce a dívky. Pro novou kategorii byla upravena zejména soutěž v atletice (a také tréninkový den atletiky) a objevily se nové disciplíny jako hod raketkou a pěnovým oštěpem. Děti nápadité disciplíny přivítaly s nadšením.

Poprvé bylo zařazeno také kontaktní ragby a tímto směrem bychom se rádi ubírali i do budoucna. Základní školy se během předchozích ročníků projektu s ragby seznámily, a proto je již přechod na výuku kontaktního ragby možný. Učitelé již nereagují připomínkami, že ragby je tvrdý a nebezpečný sport. Pochopili, že při dobré přípravě na našich trénincích a za pomoci lektora ragby, který jim může ragby prezentovat také při hodině tělocviku, je ragby sport vhodný pro každou věkovou kategorii a obojí pohlaví.  Turnaje v ragby se zúčastnilo celkem 30 týmů (6 benjamin chlapci,5 benjamin dívky,11 junior chlapci, 8 junior dívky).  Je vidět, že ragby oslovuje stále více a více dívek a věříme, že díky projektu se již brzy na seznamu ženských týmů oficiální soutěže ČSRU objeví také tým RC Mariánské Hory.Řada škol na Ostravsku projevila zájem také o účast v projektu Školní liga ragby a jistě již na podzim proběhnou první turnaje mezi týmy z ostravských a havířovských škol.

Velký sportovní den představuje vyvrcholení se vším všudy, organizátoři proto pro vítěze připravili krásné ceny, diplomy, medaile a poháry. Naším úkolem bylo akci perfektně zajistit, aby si děti odnášely po namáhavém výkonu ten nejlepší pocit z celé soutěže a věříme, že se nám to podařilo. Po pěkně stráveném dni na sportovišti čeká nyní učitele příjemný úkol , a to vybrat za bonusové body, které školám děti vybojovaly a které školy také nasbíraly za účast na tréninkových dnech, sportovní vybavení z nabídky SBP, které jim obohatí tělocvičnu.

K organizaci celého dne přispěla řada dobrovolníků z RC Mariánské Hory, atletického oddílu ve Vítkovicích, sportovní fakulty místní vysoké pedagogické školy a členové SBP týmu, kteří dorazili z Prahy, Brna i Vyškova a nelenili obětovat svůj volný čas.

Tým SBP Ostrava: Karel Ševčík, Veronika Kladivová, Ondřej Rygl, Roman Kladiva, Hana Schlangerová, Oldřich Koza, Petr Fišer, David Šafránek,Kryštof Herrmann,Radek Scheiner,Kryštof Lísal,Josef Dvořák,Jakub Brunclík,Martin Čtvrtníček,Jana Moravcová,Jan Rudolf,Karel Pekáček,Michal Průša, Martin Wognitsch, Luboš Svoboda a další.Děkujeme všem, kteří nám s projektem pomáhají, a dětem a učitelům přejeme krásné prázdniny

Tým SBP, Jana  

Ragby CZ > Zprávy > Sport bez předsudků > Velký sportovní den Ostravsko bez předsudků

právě se děje

soutěže

 načítám...