Velké překvapení v Kapském Městě

6.8.2005 Pohár Tri Nations: Jižní Afrika - Nový Zéland 22:16

Reprezentanti Jižní Afriky dokázali zvítězit i v druhém domácím utkání letošního ročníku Tri Nations. S náskokem sedmi bodů vedou tabulku před Austrálií a Novým Zélandem.

Springboks (Gazely) po výborném výkonu porazily v Kapském městě ve velmi těžkém utkání tým All Blacks stejným výsledkem jako před týdnem v prvním kole Austrálii.

Oba týmy odehrály celé utkání s velkým nasazením. První poločas byl velmi vyrovnaný, skóre otevřeli domácí hráči a během 15. minut vedli již 13:0.

All Blacks se dostávali do utkání pomaleji, dokázali však brzo odpovědět na nepříznivý stav a rychle vyrovnali.

Hosté dělali chyby v autech a přicházeli tak o spoustu míčů a tím i o území. Domácí hráči se tak dostávali snadno do těsné blízkosti pětkoviště All Blacks.

O skóre nakonec rozhodly úspěšné trestné kopy zadáka Springboks Percyho Montgomeryho a domácí tak překvapivě úspěšně vykročili za obhajobou loňského triumfu.

Zajímavý byl také souboj rváčků obou týmů Schalka Burgera a Jerryho Collinse, kteří předváděli fantastické obranné zákroky ze kterých místy mrazilo v zádech.

Jižní Afrika - Nový Zéland 22:16