Ve vedru se střetli ragbyoví veteráni mezistátně

24.6.2002 Česko - Německo 52:5

Původní zpráva Petra Skály

Již podruhé v historii českého ragby se hrálo mezistátní ragbyové utkání Česko - Německo. Hráči obou zemí se poprvé utkali

v loňském roce na německo švýcarských hranicích v Kostnici, kam v převážné míře bývalé české reprezentanty pozval brněnský rodák a zakladatel ragby v Kostnici Jiří Holek. K odvetnému utkání do Prahy sice přijel tým hostí v silné sestavě, ale ani to jej od porážky nezachránilo. Český reprezentační výběr složený z hráčů, kteří v sedmdesátých až devadesátých letech patřili u nás ke špičce v tomto druhu sportu, se předvedl v plné parádě. Opět si po čase spolu zahráli vedle sebe bývalí Ragbisté roku Jaromír Kourek, Vlastnil Jágr a Miroslav Fuchs, současní trenéři například extraligových celků Pavel Šťastný z Pragy, Pavel Jágr ze Sparty, obávaní rojníci Andrej Hronec, Rudolf Vysoký Hujer Vítek a další borci. Utkání se hrálo s trochu upravenými pravidly. Při střídání se nehledělo na počet náhradníků a hrací doba měla tři třetiny. Nakonec se hrálo 3 x 20 minut, což bylo při značném horku tak akorát, aby po utkání chutnalo pivo.

PRAHA (22.06.2002) Česko – Německo 52:5 (12 : 0, 36:0 )

Body: Fuichs (4P) 20, Kapetonovič (4KP) 8, Vítek (P)5, Mašín (P)5, Alan (P)5, Pošík (P) 5, Kourek (KP)2 a Šťastný (KP) 2 – Tonniko Burghart (P)5. Rozhodoval Nešpor. Pětky 8:1.

zatím neúplná sestava ČESKA: Vítek, Vysoký, Valášek, Veselý, Zadák, Hronec, Jersák, Alan, Šťastný, Chomoutský, Jágr Vlastimil, Kourek, Jágr Pavel, Pošík, Kodytek, Petras, Fuchs a další borci, jejichž jména možná doplníme podle oficiální zprávy kronikáře Slávka Petrase.

HLASY PO UTKÁNÍ :

„ Určitě v dohledné době uspořádáme malé regionální ragbyové mistrovství ve střední Evropě ragbyových veteránů,“ prozradil další cíle vedoucí německé výpravy Jiří Holek. *** „Jsem rád, že se taková utkání hrají. Setkal jsem se zde například s několika hráči, proti kterým jsem sám hrál koncem šedesátých let,“ pochlubil se místopředseda České ragbyové unie Antonín Frydrych.

Vlastní zpráva

Ragby CZ > Soutěže > Reprezentace ČR > Ve vedru se střetli ragbyoví veteráni mezistátně

právě se děje

soutěže

 načítám...