V sobotu v Lisabonu s Portugalskem

22.2.2005 2. kolo ME divize A

domácí souboj s Portugalskem březen 2004domácí souboj s Portugalskem březen 2004
domácí souboj s Portugalskem březen 2004

Česká reprezentace se v sobotu 26. února v Lisabonu střetne s reprezentací Portugalska v rámci divize A Mistrovství Evropy, pořádané FIRA-AER. Tým odlétá ke krátkému soustředění ve středu ráno 23.2.

Český tým nastoupí v poněkud oslabené sestavě, chybět budou hráči třetí řady J. Žíla, M. Pekáček z pracovních důvodů a hrající trenér J. Macháček, který je po operaci kolena. V neděli se zranil při utkání Martin Jágr což velmi oslabí útočnou řadu reprezentace v sobotním utkání.

Reprezentace jede do Lisabonu s vysokými ambicemi. Domácí jsou vítězi posledního ročníku nejvyšší divize Mistrovství Evropy, přesto se budou snažit naši soupeře co nejvíce potrápit. Poslední vzájemný souboj v Praze vyšel lépe Portugalsku, které se ovšem muselo po českém kvalitním výkonu strachovat o výsledek až do konce utkání. Těsná prohra 8:13 velmi pozvedla našim hráčům sebevědomí v dalších bojích v této elitní skupině.

Po týdenním soustředění v jižní Francii, ze kterého se reprezentace vrátila minulý týden, určil nový trenér reprezentace Ch. Galonnier nominaci 22 hráčů pro toto utkání:

Šuster, Skall, Kubálek, Šťastný, Rapant, Oswald, Voves, Němeček, Weber, Madry, Vondrášek, Leroch, Syrový, Dosedla, Kafka, Brabec, Pekárek, Tomčík, Schlanger, Rohlík, Žák, Krejčí.

Utkání rozhoduje rozhodčí Meersman z Belgie. 

Další zápasy turnaje 6NB:

  • 26.2. Gruzie – Ukrajina (Tbilissi)
  • 26.2. Rumunsko – Rusko  (Timisoara)

Marek Švíř

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > V sobotu v Lisabonu s Portugalskem

právě se děje

soutěže

 načítám...