Utkání Česká republika - Rusko

1.5.2002

Český reprezentační tým sehraje v neděli 5.května 2002 v Praze utkání proti Rusku v 3.kole kvalifikace na mistrovství světa 2003, které se uskuteční v Austrálii. Mistrovství světa se účastní 20 mužstev ze všech kontinentů.

Čeští ragbisté vyhráli na podzim s převahou skupinu A ve 2.kole kvalifikace, když postupně zdolali týmy Belgie, Švýcarska, Chorvatska a Ukrajiny. Ve třetím kole sehrají ještě další zápas 18.května proti Nizozemsku v Amsterodamu. Vítěz této skupiny postupuje do 4. kola evropské kvalifikace, kde narazí na silné týmy Irska a Gruzie.

Základ našeho týmu tvoří hráči, kteří úspěšně reprezentovali naše ragby na podzim. Je mezi nimi i 7 krajánků, kteří hrají především v předních francouzských klubech - Macháček, Jágr,Šťastný, Pekáček Martin, Kůrka, ve španělské lize - Kafka, Pekáček Karel a v Anglii působí Vondrášek. Trenérem je Jiří Šťastný, jeho asistentem Jan Macháček

Hráči sehráli v rámci březnového soustředění 2 zápasy proti výběrům Slovinska a Chorvatska a počátkem dubna zdolali v Brně vysoko reprezentaci Chorvatska - 95 : 5 .

Ruské reprezentační mužstvo se kvalifikovalo do 3. kola, když skončilo v A skupině mistrovství Evropy na 3. místě za týmy Rumunska a Gruzie. Pro utkání v Praze jsou nominováni i 3 hráči hrající za ligový francouzský Montobán a tři hráči ruského původu z jižní Afriky. Nejvíce hráčů hraje ruskou ligu za Krasnojarsk, Jenisej STM a VVA Moskva.

Čeští a ruští ragbisté ( českoslovenští a sovětští ) se dosud utkali v 7 zápasech. Naposledy to bylo v roce 1999 ve skupině B rámci mistrovství Evropy FIRA, kdy Rusové zvítězili 52 : 13.

Ve skupině B třetího kola hrají ragbisté Polska proti týmům Španělska a Portugalska, kteří se umístili v A skupině ME FIRA na čtvrtém a pátém místě.

Čeští ragbisté od podzimu 2002 budou hrát v rámci mistrovství Evropy v elitní A skupině spolu s týmy Gruzie, Rumunska, Ruska, Španělska a Portugalska.

Nedělní utkání ČR – Rusko se hraje již od 10.00 hodin na stadionu RC Tatra Smíchov .

Partnerem utkání je Komerční banka.

Zápas natáčí Česká televize a hodinový záznam se vysílá na 2 programu –ČT 2 v neděli od 14.25 hodin.

Ragby CZ > Soutěže > Reprezentace ČR > Utkání Česká republika - Rusko

právě se děje

soutěže

 načítám...