Úspěšný ragbyový kemp v Ostravici

6.9.2006 191 dětí a 45 trenérů prožilo ragbyové prázdniny

Již tradičně se v srpnu v beskydské Ostravici sjíždějí mladí ragbisté na letní tréninkový tábor. Letos jich ve třech turnusech bylo 190. S nimi přijeli i trenéři mládežnických družstev z většiny oddílů.

Vzhledem k onemocnění nám vedoucí letošního tábora Daniel Chytil stačil říct do telefonu jen několik poznámek k celkovému průběhu letošního tábora :

"Celkově hodnotím průběh letošního ročníku za velmi dobrý. Oproti loňsku se zvýšila účast mladých hráčů - jen nejmladších přijelo méně. Úrovni programu napomohla i větší účast mládežnických trenérů z většiny našich oddílů. Vyšlo nám počasí, materiální vybavení pro tréninky a sportovní vyžití bylo výborné.

"Opakovala se bohužel situace, kdy nám velké rozdíly ve znalosti i dovednosti základních ragbyových prvků u chlapců z jednotlivých oddílů, brzdily tréninky a nácvik herních situací. Jako každý rok velkou práci odvedl náš francouzský přítel a trenérský matador Yves Perrot."

"Chlapci byli letos mnohem spokojenější se stravou zlepšilo se i ubytování. Neměli jsme žádné velké problémy s kázní. Jen tréninkové plochy nebyly nejlepší. Dobře bylo zabezpečena zdravotní péče."

Ze statistiky, kterou nám poskytl Daniel Chytil z SKZlín je možné sed dozvědět m.j. následující fakta:

  • I turnus - ročníky 1994 a 1995 se zúčastnilo 44 chlapců z 8 oddílů a 10 trenérů,
  • II. turnus - ročníky 1992 a 1993 se zúčastnilo 71 hráčů z 9 oddílů a 15 trenérů
  • III.turnus - ročníky 1990 a 1991 se zúčastnilo 76 mladých hráčů z 12 oddílů a 20 trenérů.

(dm)

Ragby CZ > Úspěšný ragbyový kemp v Ostravici