Úspěšná vánoční tour realizačního týmu U18

3.1.2013 Vánoční tour 2012

Realizační tým U18 před Vánočními svátky uspořádal regionální kempy pro hráče širšího výběru.

21.12. Ostrava (Beneš, Čech, Chuter)

Kempu se účastnilo 10 hráčů především z TJ Sokol Mariánské Hory, kde se i celý kemp konal. Na programu byl trénink individuálních dovedností: přihrávky a technika kopu, závěr každé TJ byl věnován rozvoji fyzické kondici (shuttle test + kruhový trénink)

ostrava.jpg

22.12. Brno (Beneš, Chuter, Elzner, Ouředník)

V Brně se kempů účastnilo 12 hráčů (RC Dragon Brno, RC Brno Bystrc a RC JIMI Vyškov). Kemp se odehrával na zápasnické žíněnce TJ Hellas Brno, část tréninku vedl i zápasnický trenér Ivan Elzner. Ukázka části TJ zde .

Trénink v Brně byl opět zaměřen na individuální dovednosti (přihrávka, individuální obrana a role hráčů v této činnosti) závěr patřil zas rozvoji fyzické kondice (shuttle test + kruhový trénink).

brno.jpg

23.12. Praha (Beneš, Chuter, Ouředník)

Poslední zastávka Vánoční tour byla v Praze, kde byla i nejpočetnější docházka 14 hráčů. Hráči měli k dispozici tenisovou halu na Barrandově. Zaměření tréninků se nelišilo od předchozích (přihrávky, kopy a individuální technika mlynáře – vhazování do autu), každá TJ opět končila kondičními prvky.

V Praze se kempu zúčastnil i nový hráč výběru Jan Šafránek, hrající v Anglii za na škole Heaton Manor School. Honzu objevil v Anglii Andy Chuter, kterého na Jana upozornil jeho trenér, Jan Šafránek má český pas a může bez problémů nastupovat v českém dresu s lvíčkem na prsou.

praha.jpg

Jan Šafránek

S ragby začal před 9 lety v Irsku v týmu Wicklow RFC (2003). Od 2006 působí v Anglii v Newcastlu v týmu Novocastrians. V současné době hraje za dorostence Novocastrians a trénuje z A teamem Novos.

Jan není v rodině první ragbista, jeho otec hrál za RC Tatru Smíchov a jeho dědeček za Motorlet.

Hodnocení kempu

Tréninky ve všech třech našich centrech byly směřovány tak, aby co nejvíce podpořily hráče v jejich přípravě a ukázaly jim cestu, jak pracovat především na svých individuálních dovednostech a fyzické připravenosti. Stále více se nám v tomto směru osvědčuje použití okamžité videoanalýzy, kdy hráči jsou při určité herní činnosti nahráni na tablet. Mají tak možnost okamžitě vidět sami sebe, rozebrat kvalitu provedení, názorně si vyjasnit klíčové body k zlepšení a hned se k dané dovednosti vrátit. 

Nejen díky této metodě hráči i během dvou tréninkových jednotek ukázali velkou porci pochopení témat, na nichž jsme pracovali a potvrdili svůj velký potenciál do budoucna. Proto  je teď tak zásadní ve vytyčeném směru intenzivně pokračovat, ať už v individuální, klubové nebo reprezentační přípravě našich talentovaných hráčů.

Tréninky nám také udělaly radost díky předvánočnímu setkání nejen s hráči ale i  trenéry některých klubů. Tuto možnost spolupráce chceme i nadále prohlubovat a využít i další tréninky ČR U18 k takovýmto perfektním a přínosným setkáním. 

Chceme tak poděkovat všem, kdo se zúčastnili těchto tréninků a svou snahou a úsilím přispěli  k jejich kvalitnímu průběhu. I proto jsme připravení do Nového roku vstoupit dalším společným tréninkem (5.1. v Brně) a Vám všem do roku 2013 přejeme hodně zdraví, úspěchů a radosti jak v životě, tak na  rugbyových hřištích.

 

Michal Ouředník, Dan Beneš

 

Ragby CZ > Zprávy > Mládež > Reprezentace mládeže > Úspěšná vánoční tour realizačního týmu U18

načítám...