Uražení ragbisté píší Roggemu

15.6.2005 Ragby a olympiáda

Na adresu předsedy Mezinárodního olympijského výboru Jacquese Roggeho dorazil protestní dopis od kapitánů šestnácti špičkových ragbyových týmů o sedmi hráčích.

Ty rozhořčilo vyjádření švýcarského člena výkonného výboru MOV Denise Oswalda, který minulý týden označil sedmičkové ragby, které usiluje o zařazení do olympijského programu, za "vtip".

"Žádáme vás, abyste se veřejně distancoval od těchto bezdůvodných komentářů, které poškozují sport, jejž milujeme. Věříme, že sedmičkové ragby by se stalo velkým přínosem olympiády v roce 2012," uvedli kapitáni nejlepších světových mužstev v dopise Roggemu, jenž hrával ragby za belgickou reprezentaci. O zařazení do programu se uchází také golf, karate a squash.  Oswald výrok pronesl minulý týden na schůzce představitelů 28 sportovních odvětví sdružených v asociaci ASOIF, kteří se po jednání v Lausanne vyslovili proti změně programu letních her. Šéf Mezinárodní veslařské federace, jenž asociaci předsedá, tvrdí, že jeho vyjádření bylo vytrženo z kontextu. zdroj čtk

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Uražení ragbisté píší Roggemu

právě se děje

soutěže

 načítám...