Ukrajina byla nad síly českého týmu

22.3.2009 ME Divize 2A 4. kolo

V sobotu 21. března prohráli čeští reprezentanti v Oděse utkání 4. kola ME Divize 2A s Ukrajinou. Domácí využili domácího prostředí a svou aktivitou rozhodli už v první půli, český tým s několika nováčky v sestavě nedokázal po změně stran účinně reagovat a připsal si tak druhou prohru v ME Divize 2A.

ME Divize 2A  4. kolo

• Ukrajina - Česká republika 20:10 (15:5)

Domácí před tisíci diváky vlétli do utkání ve velkém stylu a už v osmé minutě se jim po překopu přes celé hřiště a velké chybě české obrany podařilo položil první pětku. Ukrajina měla více ze hry a její nebezpečné výpady česká obrana jen stěží bránila.

Ve 23. minutě se prosadil útok Ukrajiny, který využil zaváhání českého týmu na pravé straně a položil druhou pětku.

Dvě minuty před koncem se prosadili konečně i Češi. Po mlýnu na dvaadvacítce soupeře zaútočil svým typickým způsobem Vachtang Pailodze a položil svou premiérovou pětku v národním dresu. Do poločasu ještě zvýšil náskok Ukrajiny domácí kopáč Ljubyj na 15:5.

Po změně stran byla hra vyrovnanější, český tým se ale díky drobným chybám nedokázal dostat za obranu domácích. V 62. minutě udeřil domácí roj, který protlačil míč až do pětkoviště 20:5.

Na posledních dvacet minut se dostala dohry celá lavička, ani ta však druhou prohru v ME Divize 2A odvrátit nedokázala. Výsledek jen kosmeticky upravil v 70. minutě poslední pětkou utkání český mlynář Ondřej Kutil.

Pro Ukrajinu je toto vítězství hodně cenné, vždyť český tým porazila po dlouhých deseti letech.

Více o utkání: výsledky - český národní tým - Ukrajina vs. Česká republika