U18: ČR - Chorvatsko

13.10.2003 Jarda Mičke hodnotí zápas v Olomouci

Chorvati U18, kteří v rámci reciprocity,přijeli již ve středu,se připravují na finále kvalifikace v Amsterodamu o postup na MS U 19. Naše mužstvo se sešlo v pátek dopoledne a absolvovalo dva tréninky, při kterých byl hráčům vysvětlen styl hry, který bude realizační mužstvo chtít produkovat jako i systém přípravy na ME U 18, které bude v dubnu 2004 v Trevisu v Itálii. Sešlo se 27 hráčů z 10-ti oddílů. Omluveni Šustr, Mazal, Páv a Wantulok.

Vlastní zápas, který se hrál v sobotu 11.10.2003 od 10,30hod. v Olomouci,jsme začali aktivně a již ve 2 minutě po akci,kterou začal Radim Bacek, přes útočníky, zakončoval Tomáš Svoboda 5:0, Šimánek KPP neproměnil.Soupeř kontroval v 5-té minutě,kdy jsme mu pasivní obranou po rozehraném TK umožnili skórovat i s prokopnutím 5:7. Převzali jsme opět iniciativu a dostali soupeře pod tlak,kdy jsme měli dvě šance na položení pětky,avšak Chorvati nás vždy těsně před brankovištěm zastavili.V 15 minutě jsme měli možnost provádět TK před brankou v území 22 m,avšak při přetahování o míč, udeřil Víťa Odnoha soupeře a místo kopu na branku,jsme se stěhovali a navíc Víťa Odnoha dostal ŽK(vyloučení na 10 min.). Od tohoto okamžiku měli Chorvati navrch.Ve 20 a 23 minutě soupeř položil dvě pětky a s jedním prokopem se dostali do vedení 5:19 a tak skončil i první poločas.

V druhém poločase (po důrazné domluvě),jsme v 10 min.snížili Janem Kolářem s prokopnutím Jirky Šimánka na 12:19. Měli jsme navrch ve hře,střídající hráči vnesli do hry větší bojovnost (Musil Petr). Ve 28 minutě po akci Pavla Thalera položil pětku Tomáš Přibil a Jirka Šimánek KPP proměnil – 19:19. Tlačili jsme soupeře dál,ale ten se již ubránil, když jsme v poslední minutě trefili Pavlem Hodanem tyč po TK.

Zhodnocení:první poločas hru ovlivnilo zbytečné vyloučení Víti Odnohy za faul.Oslabené mužstvo bylo pasivní v obraně,dělalo jednu technickou chybu za druhou a nebylo soustředěné ani na standardní situace,kde jsme přišli o mnoho míčů(příjem výkopu,aut).Ve druhé půli jsme herně soupeře převýšili.Byli jsme rychlejší v rozehrávce, důraznější i herně chytřejší. Využívali jsme hru do křídel a soupeř nestačil bránit. Množství technických chyb však brání ve hře ve vícero fázích.

Body: Svoboda 5, Kolář 5, Přibil 5, Šimánek 4

Sestava (v závorce střídající): Raclavský, Kutil, Cejzlar (Nádvorník, Macháček), Backa, Pešek (Želízka), Benčík, Černý, Odnoha (Šolta), Tieber, Svoboda (Musil, Kovařík), Šimánek, Kolář (Štefánek, Přibil), Petras, Stýblo, Thaler (Szennai, Hodan).

Tento přípravný zápas jsme absolvovali pouze s jednodenní společnou přípravou a myslím si, že podmínky vytvořené RC Olomouc vytváří ideální prostředí pro přípravu mládežnických mužstev. Jménem realizačního týmu bych chtěl poděkovat Ivanu Lorencovi, Pavlu Palovi a Vladimíru Smičkovi.