Tým Uruguaye se nedostavil k utkání v Gruzii + komentář rozhodčího Tůmy

7.11.2005 Ostuda v turnaji Copa Latina

Dle zpráv Gruzínské ragbyové unie a webu FIRA-AER se ragbyový tým Uruguaye nedostavil k utkání do Gruzie. Příští týden hostí Gruzínci Chilský výběr. Utkání měl rozhodovat český rozhodčí Tomáš Tůma.

Mezikontinentálního turnaje Copa Latina se účastní týmy Portugalska, Gruzie, Chile a Uruguaye. Dle spekulací na webu FIRA-AER jihoameričtí funkcionáři utkání vzdali kvůli problémům se sestavou.

V Lisabonu dnes porazili domácí Portugalci Chile 31:18.

Jan Macháček


Komentuje Tomáš Tůma:

Užili jsme si s T. Breburdou a Š. Čekalem v Tbilisi pěkný víkend :(. Po minulém víkendu stráveném na Maltě jsme dostali rychlou nominaci do Gruzie.

Trocha dohadování ohledně ceny a datumu odletu. Nakonec jsme odletěli v pátek večer přes Vídeň.

Do Tbilisi jsme přiletěli v sobotu ráno (4hGEO,1hCET) a informaci o pravděpodobném nekonání zápasu jsme dostali hned na letišti. Jelikož to ale nebylo s jistotou, tak jsme radši jeli do hotelu, místo abychom sedli do toho samého letadla a letěli zase domů.

Po troše spánku jsme se v 1h odpo dozvěděli, že zápas je opravdu zrušen. Změnit letenky se nám nepovedlo, takže jsme se zdokonalovali v povalování po hospodách a hraní karet. Vzhledem k tomu, že tam toho až tak moc k vidění není a ještě v sobotu pršelo, tak to nebylo nic příjemného tam trčet.

Naštěstí jsme ještě mohli v sobotu vidět WAL-NZE, který běžel od 8h večer. Další utkání už běželo až od půlnoci, takže jsme na něj nečekali a šli do města. Do postele jsme ulehli ve 2 v noci (11 CET), takže docela brzo.

V neděli jsme místo výkopu ve 14h vykopli sebe z postelí a šli na snídani. Toulání se po Tbilisi pokračovalo až do večera.

Odlet jsme měli ve 4,50 GEO, takže jsme trochu ulehli asi v 11 večer a vstávali v 2,30. Noční let do Mnichova a pak do Prahy, kde jsme byli ráno v 8,30 a zase do práce.

Už se těšíme na další výlet do Moldávie, kde hraje 19/11 Španělsko. Snad přijedou.

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Tým Uruguaye se nedostavil k utkání v Gruzii + komentář rozhodčího Tůmy

právě se děje

soutěže

 načítám...