Tým Oxford University prověří české hráče

16.6.2005 Závěrečné vystoupení české reprezentace v této sezóně

V sobotu 18. června 2005 od 16. hodin přivítá Česká reprezentace na stadiónu J. Kohouta v Říčanech velmi silný anglický výběr Oxford University. Velmi úspěšnou reprezentační sezónu zakončí tak čeští hráči na domácí půdě.


Kdo je Oxford University Rugby Football Club (OURFC)- The Blues

Oxford University Rugby Fotball Club (OURFC) nebo také The Blues jsou jedním z nejstarších klubů v historii světového ragby. Klub byl založen v roce 1869, o patnáct měsíců dříve než Anglická ragbyová unie (RFU).

Během 125leté historie ragby se OURFC významně podílel jak na celkovém rozvoji sportu, tak i na mnoha úpravách pravidel.

Světově nejznámějšími jsou každoroční utkání ragbyových týmů prestižních britských univerzit v Oxfordu a Cambridge, takzvaný Varsity Match též zvaný Bowring Bowl.

První zápas se uskutečnil již v roce 1872 v Oxfordu, kdy zvítězil domácí tým. Od té doby sehrála univerzitní mužstva celkem sto dvacet tři utkání v nichž Cambridge vyhrálo 57 krát, Oxford 52 krát a 14 zápasů skončilo nerozhodným výsledkem.

Tradiční utkání se hraje každoročně vždy každé druhé úterý v prosinci od 14 hodin na ragbyovém stadionu Twickenham v Londýně (od roku 1921). Přihlíží 50 až 70 000 diváků a zápas přenáší živě televize BBC.

OURC je týmem 36 hráčů, kteří jsou všichni studenty Oxford University.

Vedle pravidelných zápasů proti univerzitním, ale i dalším týmům v Británii, Blues často vyzývají i anglické prvoligové kluby k utkáním. V letošním roce sehráli ragbisté z Oxfordu zápasy proti mužstvům RAF, Výběru australských univerzit, Royal Navy, Army a v Dublinu proti Trinity College. Ve všech zvítězili.

V roce 1951 uskutečnil RFCU první zájezd do Japonska, V roce 2004 byl tým opět v Japonsku, kde hrál proti profesionálním klubům jako Kanto Gakuin, Waseda a Došiša v Tokyu and Kjótu.V roce 2002 hostil OURFC mistry světa, tým Austrálie a jen těsně prohrál.

V zápase v Říčanech můžeme očekávat dva odlišné herní styly: Herní pojetí Oxfordu staví nejen na tradici, ale také na moderních metodách současných mistrů světa Anglie, se kterými mají oxfordští akademici čilou výměnu. Český národní tým tento zápas bere především jako propagaci sportu v očích veřejnosti.

Nehledě na výsledek, tento zápas přinese hru dvou velmi odlišných týmů, které přes veškeré rozdíly spojuje společná vášeň – sport zvaný ragby.


Trenér českého reprezentačního týmu Christian Galonnier k zápasu uvedl: „Úroveň českého národního týmu se zvyšuje především díky zahraničním kontaktům, zejména když čeští hráči hrají v zahraničí, ve Francii a v Anglii. Nehrají vždy v nejvyšší soutěži, ale všichni jsou v kvalitním prostředí.“ a dodává “Zápas proti jednomu z nejvěhlasnějších klubů na světě nám pomůže s propagací ragby v ČR a také s přípravou na další těžké zápasy v divizi A Mistrovství Evropy.”

 

Sestava Českého týmu

1.Skall, 2.Rapant, 3.Kubálek J. - 4.Voves, 5.Obr – 6.Madry, 7.Vondrášek ©, 8.Němeček – 9.Syrový, 10.Vokrouhlík – 11.Rudolf, 12.Veniger T., 13.Pekárek, 14.Okleštěk – 15. Dosedla

lavička: Průša, Smrček, Marek, Niklfeld, Weber, Pachman, Novák J., Davidson

 

Marek Švíř

Ragby CZ > Soutěže > Reprezentace ČR > Tým Oxford University prověří české hráče

právě se děje

soutěže

 načítám...