Týden v anglické Premiership

5.5.2003 Láďa Vondrášek komentuje z místa

Van Straaten v dresu LeedsuVan Straaten v dresu Leedsu
Van Straaten v dresu Leedsu

Ani předposlední kolo anglické Zurich Premiership nedalo jednoznačnou odpověď na otázku setupujícího týmu. V pozici posledního se ocitlo Bath, ale stále má ještě teoretickou šanci se sestupu vyhnout, pokud příští týden dosáhne plného bodového zisku. Pro Bath se ale rýsuje ještě jedna šance, jak si zachovat příslušnost v Premiership i pro příští rok a to díky spojení se sousedy z Bristolu. Kdo však rozhodně není touhle myšlenkou nadšený jsou fanoušci Bath, kteří dali svou nelibost o víkendu velmi hlasitě najevo.


NEC Harlequins - Northampton Saints 31:19
Čtvrtou pětkou položenou v nastaveném čase Markem Tuckerem si Northampton zajistil bodusový bod, kterým se dostal na čtvrté místo v tabulce zajišťující přímý postup do Heineken Cupu pro příští sezonu.
Body: Harlequins: P: trestná, KPP: Burke, TK: Burke 3, DG: Burke
Northampton Saints: P: trestná, Sturgess, Beal, Tucker, KPP: Grayson, Dawson (3), TK: Grayson
Leicester London Irish 19:20 ( 13:17 )
Hrdinou zápasu byla rozhodně útokovka Irish Mark Mapletoft, jehož 15 bodů, včetně rozhodujícího trestného kopu ze 66.minuty, by se mohlo ukázat jako životně důležitých v souboji o zachování prvoligové příslušnosti. Na druhou stranu, úřadující mistři z Leicesteru si řádně zkomplikovali život a budou to mít velice těžké dostat se jenom i do Heineken Cupu.
Body: Leicester Tigers: P: Stimpson, Holtby, KPP: Stimpson 2, DG: Murphy
London Irish: P: Worsley, TK: Mapletoft 5
Sale Sharks – Wasps 9:16 ( 6:10 )
Pětka bývaléha kapitána Walesu Roba Howleyho zajistila vítězství hostujících Wasps v zápase druhého s třetím. Stejné týmy si spolu pravděpodobně zahrají za pár týdnů znovu o místo ve velkém finále na Twickenhamu proti Gloucesteru.
Body: Sharks: TK: Baxendell (3)
Wasps: P: Howley, KPP: King, TK: King 3
Leeds Tykes – Gloucester 30:23
Nečekané vítězství dává ještě domácím i když jen teoretickou šanci na účast v play-off. Jen pro zajímavost: první zápas těchto soupeřů loni na podzim sledoval i celý český reprezentační tým před nepříliš povedeným charitativním utkáním proti Gloucester Cherry Pickers.
Body: Leeds Tykes: P: Stanley 2, Popham, Ross, KPP: Van Straaten 2, TK: Van Straaten 2
Gloucester : P:Beim, O'Leary, KPP: Paul 2, TK: Amor 3
Newcastle Falcons – Saracens 26:22
Newcastle si už může oddychnout, když po vydřeném vítězství nad Saracens je jisté, že si zachová příslušnost v Premiership i pro příští rok.
Body: Newcastle Falcons: P: Wilkinson, Noon, Stephenson, trestná, KPP: Wilkinson 3
Saracens: P: Horan, Storey, Bracken, KPP: Goode 2, TK: Goode
Bristol Shoguns – Bath 30:20
V sousedském derby byli úspěšnější hostitelé a přenechali tak sestupového černého Petra Bath, se kterými to vůbec nevypadá dobře. Hlavní oporou Shoguns byla argentinská mlýnovka Contepomi – autor dvou pětek. Zápas byl poznamenaný neustálými protesty fanoušků obou táborů proti plánovanému spojení těchto klubů .
Body: Bristol Shoguns: P: Contepomi 2, Gibson, KPP: Drahm 3, TK: Drahm 2, DG: Drahm
Bath : P: Thomas, Maggs, KPP: Barkley 2, TK:Barkley 2
Tabulka (všechny týmy odehrály 21 zápasů):
1. Gloucester 77 bodů, 2. Wasps 66, 3. Sale Sharks 62, 4. Northampton 58, 5. Leeds 58, 6. Leicester 55, 7. Harlequins 40, 8. Newcastle 40, 9. Saracens 37, 10. Bristol 36, 11. London Irish 35, 12. Bath 32
WALES
Ve finále místního poháru, zvaného Principality Cup, se radovali na Millenium Stadium v Cardiffu hráči Llanelli poté, co jednoznačně převálcovali Newport. Dosáhli tak již rekordního dvanáctého vítězství v historii poháru.
Newport - Llanelli 9:32
Body: Newport : TK: Montgomery 2, DG: Montgomery
Llanelli: P: Davies, Finau, M Jones 2, KPP: S Jones 3, TK: S Jones 2

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Týden v anglické Premiership

právě se děje

soutěže

 načítám...