Turnaj "útěchy" v Přelouči

29.5.2006 Poslední tři týmy 1. ligy bojují o prestiž ve dvou turnajích

V sobotu se hrál turnaj "útěchy" mezi domácí Přeloučí, Zlínem a Iuridicou. Hrálo se 2x20 minut. Zlín odjížděl v improvizované sestavě a s některými mladými nadějemi, ale taky třeba s přezrálou první řadou (průměr 37 let). Iuridica dorazila v nekompletním složení a musela být doplněna o několik hráčů. Celkovým vítězem turnaje se stala Přelouč.

• RC Přelouč - RC Zlín 12:0

Začátek zápasu Zlínu nevyšel, od první minuty zatlačili domácí Zlín do jejich brankoviště, kde hosté ani po zisku míče nedokázali takticky odkopnout. Zlín dělal jsme spoustu chyb a neskládal. Auty přeloučtí hráli na dvě věže, hosté druhého skokana neměli. Přelouč neustále otáčela mlýny soupeře , takže si po utkání Zlín nemusel ani kupovat lístek na nedaleké pouťové atrakce.

Ve skrumážích docházelo na již tradiční "přeloučské komety". Hosté dostali jsme dvě laciné pětky, z toho jednu pod háčko, kterou Kamil Kratochvíl prokopl.
Ve druhé půli se hra srovnala, Zlín začal hrát více rojem. ale bohužel bez bodového efektu. Na háčko kopat nechtěl a vytoužené pětky jsme se nedočkal. "Přelouč nás ničím nepřekvapila, přesto jsme přes jejich obranu nedokázi dojít až do konce." řekl Stanislav Mrlík.

• RC Zlín - ARC Iuridica Praha 10:8

Druhý zápas za sebou , byl pro Zlín o trochu těžší. Iuridica posílena třemi hráči Přelouče nastoupila na Zlín ve velkém stylu a bez ostychu. V 8 min anglický mluvčí týmu kopl TK a vysokoškoláci vedli 3-0. V 15 minutě se prokličkoval Otíček Hejmala ml. až do pětkoviště a Zlín se se vedení 5-3.

Ve druhé půli hrál Zlín pěkné akce jak rojem tak i útokem. Ve 27 min. zvýšil zlínský náskok pětkou Mrlík. Zlínský kopáč Vladimír Najman neměl den a tak již druhý kop neproměnil i když trefil tyč. Ve 33 minutě ovšem Iuridica položila pětku pod háčko a schylovalo se k remíze, jenže kopáč vysokoškoláků z této pozice nedal a tak jsme uhájili těsnou výhru 10-8. "konečně jsem si pěkně zahrál" řekl Tomáš Kotík. "Doufám, že to pro mě byl poslední zápas" řekl unavený sedmatřicetiletý Ota Hejmala st.

• RC Přelouč - ARC Iuridica 59:0

Dobře hrající Přelouč nastoupila proti špatně bránící Iuridice. Od začátku měli převahu v autech a mlýnech a tím získavali spoustu balonu pro útok. Vysokoškoláci tentokrát posíleni o tři hráče Zlína, kteří hráli už svůj třetí zápas a už neměli moc fyzických sil, špatně bránili a netakticky pokrývali celou šíři hřiště. Postupně padlo 9 pětek a 7 kopů po pětce. Přelouč si dobře zatrénovala.

Pořadí

1. Přelouč
  2. Zlín
  3. Iuridica

Poslední turnaj se uskuteční v sobotu 3. června ve Zlíně od 11 hodin na Stadionu mládeže.