Turnaj mladších žáků v Ostravě

3.11.2003

První listopadová sobota přivítala v Ostravě na svém dalším tour po Moravě turnaj mladších žáků. Ostravští pořadatelé se drželi hesla - mládeži to nejlepší, a připravili velice dobré podmínky pro naše benjamínky. Pro vítěze turnaje byl připraven zlatý pohár a každé ze zúčastněných mužstev mělo nachystanou sladkou odměnu. Nezvykle teplé počasí s dvaceti stupni přilákalo do hlediště i řady diváků.

Škoda jen, že těchto skvělých podmínek nevyužila všechna družstva. Bystrc a Real Spektrum Brno se omluvili pro nedostatek hráčů a turnaje se nezúčastnila, ze stejných důvodů, ani Olomouc, která byla vítězem stejného turnaje o týden dříve na domácím hřišti. Důvodem pro neúčast byl ale spíše fakt, že v neděli se konal turnaj starších žáků a tak se nadějní svěřenci „šetřili“ pro tato klání.

Přílišnou pozornost našim nejmladším nevěnují ani rozhodčí. Ze čtyř delegovaných se dostavil jen jeden, o týden dříve na již zmiňovaném turnaji v Olomouci to byli dva.I v tomto směru si však pořadatelé poradili a funkce dalších rozhodčích se ujali ostravští junioři na pomezí a jako další hlavní se představil Ondřej Hankovszki. Malý počet družstev vyřešili pořadatelé vytvořením mužstva Sjednocené Moravy,ve kterém se prezentovali náhradníci všech ostatních mužstev a tak nikdo nezahříval lavici náhradníků a všichni byly v pohybu.

Turnaj byl velice vyrovnaný.Chlapci hráli s velkým nasazením a o vítězi musel nakonec rozhodnout až větší počet položených bodů. Celkové vítězství si nakonec vybojoval Vyškov B před Zlínem, třetí skončil Vyškov A.
Poděkování za dobrou organizaci patří především Milanu Kubatému, který měl nad celým turnajem patronát.

Zrcadlo výsledků:

Ostrava : Havířov 9:1, Vyškov A : Zlín 2 : 4, Sjed.Morava : Vyškov B 0 : 11, Ostrava : Vyškov A 2 : 2, Havířov : Sjed. Morava 7 : 0, Zlín : Vyškov B 0 : 1,Vyškov A : Havířov 3 : 2, Vyškov B : Ostrava 5 : 1,Zlín : Sjed.Morava 5 : 1,Vyškov A : Vyškov B 4 : 3, Ostrava : Sjed. Morava 5 : 2, Havířov : Zlín 0 : 10, Sjed. Morava : Vyškov A 0 : 13, Vyškov B : Havířov 5 : 1,Zlín : Ostrava 3 : 1

Pořadí :

  1. Vyškov B
  2. Zlín
  3. Vyškov A
  4. Ostrava
  5. Havířov
  6. Sjednocená Morava

Rozhodčí: hlavní Dalibor Čech, Ondřej Hankovszki
pomezí Marek Hankovszki, Tomáš Hrubý, Tomáš Vašut, Daniel Král
Pořadatel: Petr Kovář, Kateřina Čechová
Sponzor : RNDr. Milan Kubatý

Ragby CZ > Zprávy > Mládež > U13 - Mladší žáci > Turnaj mladších žáků v Ostravě

právě se děje

soutěže

 načítám...