Turnaj Ferdy Mravence XVII. ročník

25.5.2004

V neděli bylo ve Vyškově k vidění rugby v podání našich nejlepších týmů do 13 - nácti let. Tento již tradiční turnaj jež od prvopočátku nese jméno Ferdy mravence, byl rozehrán již po XVII - té, za účasti 10ti týmů naší republiky ( Tatra, Praga, Petrovice, Říčany,  Ostrava, Zlín, Dragon, Olomouc, a 2 x JIMI Vyškov ).

Všechny týmy bojovaly o každý metr, k vidění byly pěkné individuální, ale i kolektivní  akce, ale také nedostatky ( špatné skládání, nahrávky, pohyb po hřišti ), jež byly ovšem nahrazovány nasazením a bojovností.

Turnaj vyhrála Tatra Smíchov, která ve finále porazila domácí A tým JIMI Vyškov 3 - 0. V zápase o 3 - tí místo porazila Olomouc, Říčany 2 - 1.

Opět se ukázalo, že by tyto celostátní turnaje měly být častěji, aby se zabránilo odlivu dětí do jiných sportů z důvodu nezajímavých regionálních turnajů, jež hráče a i trenéry dostatečně nemotivují.

Můžeme si jen přát, aby hráči jež se v neděli představili ve Vyškově u našeho sportu zůstali a stali se v budoucnu platnými oporami svých týmů a reprezentačních výběrů.

Karel Ševčík

Ragby CZ > Zprávy > Mládež > U13 - Mladší žáci > Turnaj Ferdy Mravence XVII. ročník

právě se děje

soutěže

 načítám...