Turnaj 10-a-side v Berlíně

29.6.2005 Ragby o deseti hráčích

Karel "Tapeta" BubníkKarel "Tapeta" Bubník
Karel "Tapeta" Bubník

18-19. června 2005 proběhl v sousedním Německu jubilejní desátý ročník turnaje amatérských ragbistů o deseti hráčích, který se koná od roku 1994. Celé akce se zúčastnilo 16 týmů z osmi zemí Evropy.

Desítkové ragby vzniklo v devadesátých letech, kdy si dávali dostaveníčko britští ragbisté, kteří pracují mimo svou rodnou zem. Jelikož se na turnajích většinou scházel malý počet hráčů, organizátoři vymysleli, že týmy budou hrát pouze v deseti.

Letošní roční k si zahráli i dva Češi Jan Vincenc a Karel Tapeta Bubník za skotský tým Methil Mercenaries. Vítězem celého turnaje se stal výběr německé armády Desert Foxes.

Celý turnaj je pojat velice přátelsky a pohostině. „V Berlíně to bylo skvělý, spali jsme skoro všichni v jedné tělocvičně, tak si dokážete představit jak to vypadalo večer“ prozradil rugby.cz Jan Vincenc.

„Náš tým hrál více ve stylu patnáctek, protože jsme byli skoro všichni rojníci“ povzdechl si. „Nejkrásnější ragby předvedli Fidžani ve službách Desert Foxes, jejich lehká hra udivovala všechny přítomné“ doplnil Karel Tapeta Bubník

„Desítkový turnaj se hraje ještě v polské Varšavě, ale tradice je větší tady v Berlíně“ vysvětlil J. Vincenc. „Budu se snažit aby se některý z turnajů odehrál i v Praze. Je to velmi podobné turnaji Capitals cup, který pořádají každoročně Prague Barbariens“

 

 

Marek Švíř

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Turnaj 10-a-side v Berlíně

právě se děje

soutěže

 načítám...